Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Komiteto posėdyje – apie kelių pavaldumą ir būklę

Kaimo kelių priežiūra neretai tampa tikru galvosūkiu gyventojams – vienas to paties kelio ruožas yra valstybinės reikšmės, o kitas – vietinės reikšmės, todėl vieną atkarpą prižiūri valstybės, o kitą – savivaldybės įmonės.

Apie šias ir kitas problemas diskutuota praėjusią savaitę vykusiame išvažiuojamajame Kaimo ir aplinkosaugos komiteto posėdyje. Jo metu komiteto, kuriam vadovauja Algirdas Kopūstas, nariai Janina Galiauskienė, Valdas Petronis, Dalius Varnas ir Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas lankėsi seniūnijose.

Aplankytos Veprių, Pabaisko ir Pivonijos seniūnijos, kartu su seniūnais apžiūrėti jų keliai ir žvyrkeliai.

Komiteto pirmininkas pastebėjo, kad kelių priežiūrai skiriamos lėšos pastaruoju metu šiek tiek didėjo. Seniūnai turi užtikrinti, kad jos būtų kuo efektyviau panaudojamos.

Akcentuota, kad ne visų kelių priežiūra rūpinasi savivaldybė –  valstybinės reikšmės kelių priežiūra ir tvarkymas priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Savivaldybė yra atsakinga už vietinės reikšmės kelius. Pavyzdžiui, vietos gyventojai ypač nepatenkinti Ateities gatvės ruožu Kultuvėnų kaime, Veprių seniūnijoje, tačiau jį valdo ir pasirūpinti turi Lietuvos automobilių kelių direkcija, o ne savivaldybė ar seniūnija.

Situacijos, kai vieną to paties kelio atkarpą prižiūri valstybė, o kitą – savivaldybė, sukelia problemų ir nepatogumų. Gyventojams nesuprantama, kodėl vieną to paties kelio ruožą greideriuojanti ar pakelę šienaujanti technika ties tam tikra riba apsisuka ir, atrodytų, nebaigusi darbo važiuoja atgal.

Komitete rekomenduota savivaldybės administracijai atkreipti dėmesį į šią problemą ir inicijuoti tam tikrus procesus, kad ateityje būtų galima eliminuoti šią dvivaldystę ir atsirastų vienas konkretaus kelio valdytojas ar prižiūrėtojas.

Apie išvažiuojamąjį posėdį informavo savivaldybės tarybos Sekretoriato vedėja Monika Raškevičienė.

Rugpjūčio mėnesį planuojamas dar vienas tokio pobūdžio posėdis.

Rekomenduojami video