Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Komisija lanko gražiausiai tvarkomus objektus

Kėdainių rajono savivaldybės kasmet organizuojamo konkurso „Gražiausiai tvarkoma aplinka“ komisija jau baigė antrą apžiūros etapą – apžiūrėjo seniūnų pasiūlytus objektus.

Nustebino išradingumu

Komisijos pirmininkas vicemeras Paulius Aukštikalnis primena, jog konkursu siekiama ugdyti gyventojų kūrybiškumą, skatinti skleisti gerą aplinkos tvarkymo patirtį, grožio suvokimą, poreikį išsaugoti ekologiškai švarią ir tvarkingą aplinką.

„Apvažiavome visas seniūnijas, apžiūrėjome seniūnų pasiūlytus objektus. Įspūdis labai geras – Kėdainių rajone yra labai talentingų, darbščių žmonių, kurie stebina savo išradingumu ir noru daryti viską aukščiausiu lygiu“, – džiaugėsi vicemeras P. Aukštikalnis.

Labiausiai gražina individualius namus

Konkursui daugiausia pateikta pasiūlymų kategorijoje „Individualus gyvenamas namas“ kaimiškose vietovėse – visos seniūnijos teikė pasiūlymus, o nugalėtojas, deja, bus vienas.

Kategorijoje „Ūkininko sodybos (veikiantis ūkis) kaimiškose vietovėse“ pateikti tik 5 pasiūlymai. Labai nustebino tvarkomų plotų dydis, ūkinių pastatų funkcionalus išdėstymas ir labiausiai patiko ūkinių pastatų spalvingumas, stiliaus vienodumas, mažųjų architektūrinių objektų funkcionalumas, nepriekaištinga tvarka ūkyje, fontanai, gyvūnų ir augmenijos gausa.

Kategorijoje „Gyvenvietė (miestelio ar kaimo) kaimiškose vietovėse“ pasiūlytos 6 gyvenvietės, visos išskirtinio grožio, bendruomenės darbas visose matomas.

Kategorijoje „Biudžetinės įstaigos kaimiškose vietovėse“ buvo siūlyti seniūnijų pastatai ir kelios gimnazijos ar mokyklos.

Kategorijoje „Įmonės, įstaigos, organizacijos“ šiemet pasiūlytos tik trys įmonės kaimiškose vietovėse. Taigi tai yra niša, kurioje galima lengvai nugalėti kitais metais, nes konkurencija ypač maža.

Kategorijoje „Daugiabučio namo kaimiškose vietovėse“ taip pat pateikti tik trys pasiūlymai, todėl šioje kategorijoje papulti į Kėdainių krašto TOP 3 lengviausia.

Vicemeras P. Aukštikalnis vertindamas tokią situaciją sako: „Kiekvieno rajono kampelio sutvarkymas ir priežiūra reikalauja ir darbo, ir sistemingo planavimo bei investicijų. Suprantu, kad gal ir ne kiekvienam pagal kišenę susitvarkyti aplinką taip, kaip norima. Bet dažnai užtenka šiek tiek išmonės ir noro, kad tiek darbuotojus, tiek atvykstančius svečius įstaigos ar įmonės teritorija pasitiktų malonia švara ir žaluma.

Manau, kad labai svarbu organizuojant tokio pobūdžio konkursus sutelkti dėmesį į priemones, kurios padeda sustiprinti didesnių teritorijų tvarkymo ir priežiūros procesus, todėl aptardami konkurso rezultatus atkreipsime į tai dėmesį. Siūlysiu kiek kitaip dėlioti akcentus ruošiantis kitų metų konkursui.

Be to, ir pačiose seniūnijose, manau, turi būti svarbu atkreipti dėmesį ne tik į seniūnijos administracinio pastato aplinką, bet ir vandens telkinių, parkų, želdynų būklę ir želdynų apsaugos bei tvarkymo reikalavimų vykdymą, poilsio zonų įrengimą, kraštovaizdžio ypatumų panaudojimą. O ypač svarbu, manau, yra  seniūnijos gyventojų naudojamų pliažų ir maudymosi vietų sutvarkymas, sąlygų turistams ir poilsiautojams apsistoti sudarymas bei bendros paskirties pastatų, kelių, pakelių būklė, mažosios architektūros – kryžių, koplytstulpių, stogastulpių – būklė ir sutvarkymas.“

Apdovanojimai – rugsėjį

Konkurso laimėtojai paskelbti ir apdovanoti bus savivaldybės organizuojamame renginyje, kuris vyks rugsėjo mėnesį.

Rekomenduojami video