Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kokios bus Velykos: Premjerė neabejoja, kad karantinas bus pratęstas

Premjerė Ingrida Šimonytė sako neabejojanti, kad karantinas balandį bus pratęstas. Kokiomis sąlygomis, didžiąja dalimi priklausys nuo to, kaip atrodys epidemiologinė  situacija atskirose savivaldybėse šiomis savaitėmis. Jei situacija drastiškai nesikeis, per Velykas bus taikomi skirtingi karantino ir judėjimo ribojimai savivaldybėse.

Vyriausybės vadovės teigimu, dabartinė koronaviruso situacija nesuteikia pagrindo dideliam optimizmui.

„Yra savivaldybių, kur padėtis ženkliai geresnė, ir jeigu ji nepablogės, tose savivaldybėse galbūt Velykos apribojimų požiūriu bus ir laisvesnės, bet ką nors šiandien žadėti man būtų neatsakinga“, – sakė I. Šimonytė.

Premjerė taip pat tvirtino, kad tris mėnesius Lietuvoje galiojęs judėjimo ribojimas tarp savivaldybių leido stabdyti pavojingos labiau užkrečiamos britiškosios COVID-19 atmainos plitimą.

„Manau, kad judėjimo ribojimai buvo kertinis veiksnys, kuris leido mums išvengti šitos padermės plitimo sausio ir vasario mėnesiais. Vadinasi, mes tais ribojimais nusipirkome šiek tiek laiko, nors tai ir kelia tam tikrų nepatogumų“, – sakė Vyriausybės vadovė.

Ji teigė, kad Vyriausybės sprendimą drausti judėjimą dar į 16 savivaldybių kritikuojantys Klaipėdos ir Neringos merai galėtų intensyvinti testavimą ir išeiti iš vadinamosios tamsiai raudonos zonos.

Tamsiai raudona spalva žymimos savivaldybės, kur per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų registruota 300–500 naujų COVID-19 atvejų.

„Klaipėdos ir Neringos savivaldybės yra tos dvi savivaldybės, kurioms tikimybė išeiti iš tos tamsiai raudonos zonos yra ne tokia menka ir sparčiai testuojant, ką savivaldybės gali daryti ir joms tie įgaliojimai yra suteikti ir kai kurios savivaldybės tą intensyviai daro. Manau, kad yra tikimybė, jog toms savivaldybėms judėjimo ribojimai ir nebus reikalingi“, – sakė I. Šimonytė.

„Tačiau Rytų Lietuvoje ir aplink Marijampolę situacija tikrai neatrodo taip gerai žadančiai kaip Vakarų Lietuvoje. Manau, kad čia tie judėjimo apribojimai leis likusiai Lietuvos daliai išvengti tos naujos padermės platesnio paplitimo ir grįžimo į tamsiai raudoną zoną“, – tvirtino premjerė.

Visuotinis antrasis karantinas Lietuvoje įvestas pernai lapkričio 7 dieną.

Rekomenduojami video