Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kodėl kaimo gyventojas už šiukšlių išvežimą moką kaip miestietis?

„Rinkos aikštę“ pasiekė Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Pelėdnagių kaimo naujakurės Rimos Peseckienės laiškas, kuriame moteris nuogastauja, kad už šiukšlių išvežimą kaime ji moka tiek pat, kiek moka miestietis. Moteris taip pat pridūrė, kad Pelėdnagiškiai už šiukšlių išvežimo paslaugas moka kone dvigubai daugiau nei Labūnavos gyventojai.

Nesupranta kodėl

„Į daugiabutį Pelėdnagiuose atsikrausčiau pries gerus metus. Neseniai gavau laišką, kuriame nurodo, kad man reikia sumokėti rinkliavą už komunalinių atliekų tvarkymą. Tokį pat laišką gavo ir mano brolis, gyvenantis Labūnavos kaime. Tačiau brolis už šiukšlės turi mokėti  beveik dvigubai mažiau nei aš. Kodėl taip yra? Aš galiu pasakyti, kad mes mokame tiek, kiek ir miesto gyventojai. Aš tuo domėjausi ir nesuprantu, kodėl taip yra. Kodėl pelėdnagietis yra prilyginamas miestiečiui. Gal dėl to, kad mūsų kaimas yra šalia miesto“, – susierzinimo neslėpė moteriškė.

Veža kaip mieste

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Pelėdnagių seniūnija, kurioje gavo paaiškinmą, kad komunalinių atliekų surinkimas Pelėdnagiuose vyksta taip pat kaip Kėdainių mieste. Čia šiukšlės išvežamos dažniau nei kitose kaimo teritorijose. Todėl ir komunalinių atliekų tvarkymas šiame kaime yra brangesnis nei kituose kaimuose.

Kėdainių miesto, Vilainių, Paobelio, Janušavos ir Pelėdnagių kaimų gyventojai  už atliekų surinkimą moka vieną sumą, tuo metu kitų Kėdainių rajono seniūnijai už atliekas moka mažiau.

Rekomenduojami video