Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kiemus tvarkyti trukdo ir patys gyventojai

Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau žmonių, burnojančių ant Kėdainių mieste daugiabučių kiemų rekonstrukciją vykdančių įmonių. Esą jos dirba lėtai, dirba ne taip, kaip reikia, ne visada atsižvelgia į gyventojų norus. Tačiau „Rinkos aikštei“ pakalbinus įmonių atstovus, paaiškėjo ir kita medalio pusė – patys gyventojai taip pat yra kalti dėl to, kad jų kiemuose statybininkai negali darbuotis taip, kaip norėtų ir turėtų.

Teko kištis ir policijai

J. Basanavičiaus gatvėje rekonstrukciją vykdančiai įmonei teko kreiptis net į policiją.

Nors įmonė yra pastačiusi laikinuosius kelio ženklus, nurodančius, kad į tam tikrų kiemų teritoriją įvažiuoti draudžiama, gyventojai ženklų nepaiso. Jie savo automobilius vakare palikę kiemuose, ryte neskuba jų pasiimti ar kažkur važiuoti, o juk statybininkams tenka vykdyti kasybos, senos infrastruktūros ardymo darbus.

Kėlė garsiniu signalu

Dažnas rytas J. Basanavičiaus gatvėje prasidėdavo ir statybininkų ekskavatoriaus nuolatiniu ir labai garsiu pypsėjimu. Taip ekskavatorininkas vylėsi pakelti gyventojus iš miego ir paprašyti, kad šie patrauktų savo automobilius, mat eksavatorius turi dirbti, o per lengvuosius automobilius dirbti jis tiesiog negali.

Dalis gyventojų buvo supratingi, o daliai – vienodai rodė. Kai kurie taip ir nesiteikė patraukti automobilių, tad tuomet toje vietoje ekskavatorius darbų negalėjo vykdyti, darbai stojo arba buvo dirbama kitoje vietoje.

Vienas automobilis buvo paliktas statybvietėje, tad jis buvo tiesiog įkalintas, mat aplink jį buvo ištiestas asfaltas.

Vienas automobilis buvo paliktas statybvietėje, tad jis buvo tiesiog įkalintas, mat aplink jį buvo ištiestas asfaltas.

Įkalino automobilįDar viena kuriozinė situacija atsitiko Respublikos gatvėje. Čia šiuo metu kiemuose yra liejama asfaltbetonio danga. Vienas automobilis buvo paliktas statybvietėje, tad jis buvo tiesiog įkalintas, mat aplink jį buvo ištiestas asfaltas.

Darbininkai juokavo, kad dabar pusdienį šis automobilis niekur važiuoti tikrai negalės, mat asfaltas turės sukietėti. Vyrai atskleidė, kad tokių kuriozų pasitaiko nuolat ir paprašė gyventojų supratimo.

Prašo laikytis tvarkos

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius pažymi, kad įvairių nesusipratimų tarp gyventojų ir rangovų išties būna.

Savivaldybės administracijos direktorius užtikrino, kad visi darbai vyksta laiku ir bus užbaigti pagal nustatytą terminą, tačiau, kaip rodo patirtis, nesusipratimų tarp gyventojų neišvengiama, tad direktorius prašo vietos gyventojų supratimo.

„Mes nuolat bendraujame ir bendradarbiaujame su rangovais. Jie atsižvelgia į mūsų reikalavimus, prašymus. Žinoma, sulaukiame ir gyventojų skundų, bet supraskite, tai yra statybvietė ir visiškas komfortas čia neįmanomas.

Savivaldybės administracija ir rangovai tikisi gyventojų supratingumo bei kantrybės. Juk pasibaigus darbams, visus džiugins taip lauktas rezultatas“, – sako A. Kacevičius.

Daugės automobilių statymo vietų

Pasak A. Kacevičiaus, atlikus kiemų renovaciją, vietų automobiliams tikrai padaugės.  Projektuojant kvartalo atnaujinimus buvo atsižvelgta į gyventojų poreikius – labai tvarkingai suplanuotos automobilių statymo vietos. Jų bus daugiau, nes prieš pusę amžiaus projektuojant kvartalą, poreikis automobilių statymo vietoms nebuvo toks didelis kaip dabar.

„Mes atsižvelgiame į šių dienų poreikius. Žmonėms reikia daugiau vietų, skirtų statyti automobiliams. Taip pat reikia sutvarkytos infrastruktūros, vaikų žaidimų aikštelių, tvarkingų takų, suoliukų. Žmonėms reikia patogių ir šiuolaikiškų kiemų. Tai ir bus padaryta“, – užtikrino savibaldybės administracijos vadovas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video