Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kiek išmokėta valdininkams komandiruotpinigių – paslaptis

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis ir jo patarėja viešiesiems ryšiams Vilija Mockuvienė grįžo iš keturių dienų trukmės komandiruotės Sakartvele. Kartu su jais į komandiruotę buvo išvykę ir dar du savivaldybės administracijoje dirbantys darbuotojai. Kėdainiečių delegacija lankėsi Telavio mieste. Ši kelionė savivaldybės biudžetui atsiėjo 1 tūkst. 616 eurų. Prie šios kainos dar reikėtų priskaičiuoti ir tuos pinigus, kurie kiekvienam vykusiam buvo išmokėti kaip komandiruotpinigiai, tačiau kokia tai suma – laikoma paslaptyje.

Komandiruotės metu meras V. Tamulis savo feisbuke aktyviai dalijosi akimirkomis iš kelionės, kurios panašėjo į pažintines ekskursijas po saulėtąjį Sakartvelą apžiūrint įspūdingas pilis, bažnyčias ir paminklus bei kitas turistams patrauklias vietas.

Panašu, kad kol kas Kėdainių valdininkai teikia prioritetą toms komandiruotėms, kurios reikalingos miestų, su kuriais bendradarbiaujama, šventėms švęsti.Aut. past.

„Smagu, kai tolimame Telavyje gali apsilankyti skverelyje, kuriame primenama apie Kėdainių, Anykščių ir Telavio draugystę. Telavyje yra valstybinis universitetas, profesinio mokymo koledžas, su kuriuo bendradarbiauja Kėdainių profesinio rengimo centras. Su koledžo direktoriumi šiandien pabendravome, aptardami nuoširdžius bendradarbiavimo santykius tarp Kėdainių ir Telavio.“ „Akimirka iš Telavyje vykstančios mugės šventės metu.“ „Aplankėme Telavyje baigiamą įrengti atvirą ir uždarą teniso aikštyną.“ Štai tokiais pranešimais savo feisbuke V. Tamulis informavo kraštiečius apie tai, ką jis kartu su dar trimis darbuotojais veikia Telavyje.

Tuo tarpu jo patarėja Vilija Mockuvienė, paklausta, kokie šios komandiruotės rezultatai, pateikė oficialesnį atsakymą, koks paprastai ir pateikiamas grįžus iš tokių išvykų: „Komandiruotė stiprina draugystę, bendravimą ir atveria galimybes bendradarbiavimui, patirties pasidalijimui. Buvo tikrai įdomių, naudingų diskusijų ne tik su partnerių – šeimininkų atstovais, bet ir jų svečiais: latviais, lenkais, vokiečiais, anykštėnais. Buvo aptartos švietimo, kultūros, sporto, infrastruktūros temos. Daug dėmesio skirta galimam kultūrinių mainų užmezgimui, turizmo aktualijoms. Kalbėta apie kultūros paveldo saugojimą. Daug diskutuota apie galimus įgyvendinti bendrus projektus.“

Paklausus, kiek merui ir kitiems darbuotojams išmokėta komandiruotpinigių už šią kelionę, tokią informaciją atsisakyta suteikti prisidengiant duomenų apsauga, esą informacija apie darbo užmokestį pateikiama tik gavus darbuotojo sutikimą, tad tokios informacijos teikti nėra teisinio pagrindo.Aut. past.

Mero patarėja taip pat patikslino, kad tokia komandiruotė nėra pirmoji. Į miestus partnerius vykstama įvairiomis progomis, ypač per svarbiausius renginius. Pernai buvo lankyti partneriai Rumunijoje, Feltičenio mieste. Į Rumuniją važiuota ir šįmet.

„Lygiai taip pat miestų partnerių laukiama šventėse Kėdainiuose“, – teigiama savivaldybės atsakyme.

Paklausus, kiek merui ir kitiems darbuotojams išmokėta komandiruotpinigių už šią kelionę, tokią informaciją atsisakyta suteikti prisidengiant duomenų apsauga, esą informacija apie darbo užmokestį pateikiama tik gavus darbuotojo sutikimą, tad tokios informacijos teikti nėra teisinio pagrindo.

„Komandiruotpinigiai bus išmokėti pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintus dienpinigių dydžius: išvykusiems į Telavio miestą (Sakartvelą) dalyvauti vyksiančioje Karaliaus Ereklio II-ojo 303 gimtadienio šventėje, išmokama 100 proc. užsienio valstybėse normos už 4-ių dienų buvimą ir 50 proc. už 1-os dienos buvimą Telavio mieste (Sakartvele) dienpinigius bei kompensuojant komandiruotės išlaidas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka“, – teigiama savivaldybės atsakyme.

Taigi panašu, kad kol kas Kėdainių valdininkai teikia prioritetą toms komandiruotėms, kurios reikalingos miestų, su kuriais bendradarbiaujama, šventėms švęsti.

Suprantama, draugystes ir bendradarbiavimą dėl kultūrinių mainų megzti už mokesčių mokėtojų pinigus paprasčiau, nei tą pačią sumą panaudoti ieškant, kaip pritraukti investicijas į Kėdainius, kad bent kiek būtų pristabdytas šio senstančio rajono nykimas.

Rekomenduojami video