Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kiek ilgai vienintelė rajono žuvininkystės įmonė dar turės prašyti nuolaidų iš savivaldybės?

Jau ne pirmi metai, kaip vienintelė Kėdainių rajono žuvininkystės įmonė „Kaplių žuvys“ turi prašyti iš rajono savivaldybės sumažinti jiems žemės nuomos mokestį perpus. Taip yra dėl to, kad žuvininkystės įmonei pritaikytas toks pats žemės nuomos tarifas, kaip ir kitiems ūkininkams, kurie dirba žemę. Problema ta, kad dalies turimos žemės „Kaplių žuvys“ nė nenaudoja, joje atlieka visuomenei naudingus darbus, o ir lyginti žemdirbystei naudojamą žemę su žuvininkystei reikalingais plotais nėra labai sąžininga.

Prašė kainą sumažinti pusiau

UAB „Kaplių žuvys“ yra maža įmonė, kurioje dirba tik 7 darbuotojai ir ji yra priskiriama labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms.

Iš valstybės nuomojamos žemės sklypo plotas yra beveik 340 hektarų, tačiau įmonė veiklą vykdo tik 228 hektaruose. Kitas plotas, kuris yra nenaudojamas, yra Obelies upės pakrantė, kur yra paukščių apsaugos zona.


Bendrovei taikomas 2,5 proc. žemės nuomos mokesčio tarifas, kuris yra didžiausias šalyje, taikomas žuvininkystės įmonėms.

Kasmet už žemės nuomą savivaldybei įmonė turi atseikėti daugiau kaip 30 tūkst. eurų mokesčių.

Motyvuodami tuo, kad mokestis yra neadekvačiai didelis, bendrovės atstovai prašo jį sumažinti pusiau.

Jau ne pirmi metai, kaip vienintelė tokio pobūdžio įmonė „Kaplių žuvys“ turi prašyti iš rajono savivaldybės sumažinti jiems žemės nuomos mokestį perpus.Aut. past.

Siūlė sumažinti trečdaliu

Opozicinės frakcijos „Kėdainiai visų“ narė Indrė Saldytė-Egiridė posėdžio metu sakė, kad į ją jau kreipėsi keletas ūkininkų, kurie nėra patenkinti tuo, kad žuvininkystės įmonei jau ir pernai buvo suteikta 50 proc. nuolaida žemės nuomos mokesčiui.

„Siūlau atleisti nuo 32,68 proc. nuomos mokesčio grindžiant tuo, kad būtent 100 ha žemės negali įveiklinti.

Gavau jau tris ūkininkų paklausimus, jie irgi norėtų gauti lengvatą ir nuomotis žemę su 50 proc. lengvata. Nesuprantu, kodėl kasmet prašoma mažinti nuomos mokestį ir prašymams pritariama“, – stebėjosi politikė.

Vis dėlto paaiškėjo, kad jos siūlymas buvo pateiktas per vėlai ir taryba jo nė nesvarstė.

Pats ūkininkaujantis Jonas Talmantas kalbėjo priešingai opozicijos narei – jo teigimu, žuvininkystės įmonės palyginti su kitais žemės ūkio sektoriaus atstovais negalima.

Turi būti sumažintas tarifas

Kitas opozicijos atstovas, demokratų frakcijos lyderis Paulius Aukštikalnis atkreipė dėmesį, kad vargu ar tinkamas variantas „Kaplių žuvims“ kasmet eiti ir  prašyti, kad jiems būtų sumažintas žemės nuomos mokestis.

„Mes arba kasmet komisijoje svarstome šios įmonės direktoriaus prašymus, arba tiesiog imame ir tarybos sprendimu sumažiname šiai įmonei žemės nuomos mokestį.

Būtų gerokai paprasčiau nei kasmet atleidinėti nuo mokesčio, o „Kaplių žuvims“ nuolat būti malonės prašytojo pozicijoje“, – siūlė jis.

Jam antrino ir liberalas Saulius Grinkevičius, kuris priminė, kad jau pernai savivaldybė buvo įpareigota pakeisti žemės nuomos mokesčio tarifą šiai įmonei, tik tai kažkodėl iki šiol nebuvo padaryta.

„Kaplių žuvų“ vadovas turėtų savivaldybei pateikti tokį prašymą, jis bus nagrinėjamas ir veikiausiai bus priimtas palankus įmonei sprendimas.

Opozicijos atstovas, demokratų frakcijos lyderis Paulius Aukštikalnis atkreipė dėmesį, kad vargu ar tinkamas variantas „Kaplių žuvims“ kasmet eiti ir prašyti, kad jiems būtų sumažintas žemės nuomos mokestis. Būtų gerokai paprasčiau nei kasmet atleidinėti nuo mokesčio, o „Kaplių žuvims“ nuolat būti malonės prašytojo pozicijoje.Aut. past.

Atsisakyti nenaudojamos žemės – ne išeitis

Kaip sakė „Kaplių žuvų“ vadovas Arvydas Šurkus, tiesiog nebesinuomoti nenaudojamos žemės yra kaip ir variantas, vis dėlto – sudėtingas, mat Obelies upė juosia visą įmonės naudojamą žemę ir ją išskaidyti būtų sunku.

Be to, tai būtų nepalanku ir pačiai savivaldybei.

„Ten krūmynai, ten veikia paukščių apsaugos programa, mūsų teritoriją juosia Obelies upelis. Kitur yra servitutiniai keliai, apsaugos zonos palei upes, Kaplių tvenkinys, kuriame mes nieko negalime daryti. Jis prižiūrimas tam, kad žmonės jame galėtų maudytis, žvejoti, jis naudojamas rekreacijai. Jokio pelno iš to negauname, nors mokestį ir mokame.

Mes prižiūrime tas teritorijas, šienaujame, prižiūrime pylimus. Jei mes atsisakysime tos žemės, ten daugiau tikrai niekas nevyks“, – sakė A. Šurkus.

Taryba pritarė atleisti įmonę nuo 50 proc. nuomos mokesčio, tad į savivaldybės biudžetą nebus gauta kiek daugiau kaip 15 tūkst. eurų. Planuojama, kad mokesčio tarifas šiai konkrečiai įmonei bus sumažintas tiek, kad teikti prašymų kasmet jiems nebereikėtų.

Rekomenduojami video