Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Keturi teisėjai traukiasi iš pareigų savo noru

Teisėjų taryba penktadienį svarstys keturių teisėjų pasitraukimą iš pareigų savo noru.

Pasitraukti nori Kauno apygardos, Vilniaus apygardos ir Plungės apylinkės teismų teisėjai. Dar vienas Kauno apygardos teismo teisėjas perkeliamas į žemesnės grandies teismą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą dėl Kauno apygardos teismo teisėjų Viktoro Preikšo ir Arūno Rudzinsko, Vilniaus apygardos teismo teisėjo Vido Stankevičiaus ir Plungės apylinkės teismo Skuodo rūmų teisėjos Skaistės Valinskytės atleidimo savo noru.

Kauno apygardos teismo teisėjas Rimas Švirinas pasiprašė būti paskirtas Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėju. Prieš 2013-aisiais Kauno apygardos teismo teisėju, R. Švirinas jau yra dirbęs Alytaus rajono apylinkės teismo teisėju, šio teismo pirmininku.

Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) BNS nekomentavo, ar kurie nors iš šių teisėjų pasitraukimų gali būti susiję su teisėsaugos atliekamu rezonansiniu tyrimu.

Prezidentės vyriausioji patarėja teisės klausimais Rasa Svetikaitė BNS sakė neturinti duomenų, kad teisėjų pasitraukimas iš pareigų būtų susijęs teisėsaugos tyrimu.

Šalies vadovės prašymą patarti dėl teisėjų atleidimo Teisėjų taryba turėtų svarstyti posėdyje penktadienį. Jame Teisėjų tarybos vadovai su STT ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vadovais taip pat žada tartis, kaip efektyviai identifikuoti galimus interesų konfliktus, galimas rizikas teismų sistemoje ir užkirsti kelią jų pasireiškimui ateityje.

Teisėsauga atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo teisėjų kyšininkavimo, byloje tarp 34 įtariamųjų – aštuoni teisėjai ir šeši advokatai, taip pat Druskininkų meras Ričardas Malinauskas ir jo patarėjas Aivaras Kadziauskas.

Meras savo kaltę kategoriškai neigia.

Korupcija įtariami Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Egidijus Laužikas, Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjai Viktoras Kažys ir Valdimaras Bavėjanas bei šio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Konstantinas Gurinas, Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas ir Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas.

Visų aštuonių teisėjų įgaliojimai sustabdyti, kol vyksta tyrimas. Kai kurie jų yra paneigę jiems reiškiamus įtarimus dėl kyšininkavimo ar piktnaudžiavimo.

Anot teisėsaugos, įtariama, kad teisėjams už palankius sprendimus mokėtų kyšių suma galėjo siekti nuo 1 tūkst. iki 100 tūkst. eurų.

Rekomenduojami video