Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kertami pakelių bei griovių krūmynai

Pelėdnagių seniūnijoje vykdomi aktyvūs pakelių bei griovių krūmynų kirtimo darbai. Krūmynai kertami ir smulkinami vietoje, o juos išsiveža biokurą gaminanti įmonė. Seniūnijai šie darbai nieko nekainuoja, mat dirbama už tai, kad bus leidžiama pasiimti žaliavą. Netrukus darbai gali persikelti ir į kitas Kėdainių rajono seniūnijas, susidomėjimą tokiu būdu tvarkyti pakeles bei griovius rodo ir Šėtos seniūnija.

Ima pavyzdį

„Dviračio išradinėti čia tikrai nereikia. Esu nemažai keliavęs po Europą ir ten matydavau kaip tvarkomos pakelės, pamiškės, grioviai. Visur ten naikinami mažareikšmiai medžiai, krūmynai. Jie yra tiesiog kertami ir panaudojami ar biokurui, ar kitiems reikalams. Todėl susiradau įmonę, kuri tuo užsiima. Susitariau, suderinau tiek su atitinkamomis institucijomis, tiek su ūkininkais ir ėmėmės darbo. Šiuo metu tvarkomi grioviai ir pakelės Saviečių kaime“, – paaiškino Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas.

Viskas vietoje

„Čia pat vietoje nukirti medžiai yra smulkinami ir paverčiami tokiomis smulkiomis drožlėmis. Sunkvežimiais tos drožlės išvežamos ir bus panaudojamos biokurui. Seniūnijai šie dideli darbai nieko nekainuos, mat mes jiems atiduosime, dovanosime tuos krūmynus, mažareikšmius medžius, kurie mums tik trukdė. Tai sakyčiau, išeina tokia abipusė nauda. Nauda visiems“, – paaiškino Pelėdnagių seniūnas.

Eismo saugumas

„Visų pirma tai pagerina eismo saugumą, nes prasilenkti ar pamatyti automobilį, kai pakelėse iškirsti krūmai ar medžiai, yra daug paprasčiau. Taip pat greideriuoti kelią seniūnijai bus lengviau. Iškirtus griovius nuo tų medžių naudą pajus ir vietos ūkininkai, mat tie krūmynai tik užkemša melioracijos griovius ir sukelia ūkininkams papildomų problemų. Čia įsiveisia ir bebrai, tada būna dar blogiau. Pasikalbėjau su ūkininkais ir jie mielai sutiko, pritarė tokiems darbams. Mūsų grioviai bus išvalyti nuo augmenijos, potvynio metu ūkininkų laukai nebebus užliejami. O ir bendras vaizdas labai pagėrės“, – patikino E. Pagirskas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video