Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kelininkai pradėjo šienauti pakeles

Su suvešėjusia augmenija kovojama ne tik miestų žaliosiose zonose – į valstybinės reikšmės kelius ir gatves išriedėjo speciali kelininkų technika: pradėti pakelių žolės šienavimo darbai. Kadangi technika važiuoja keliu, o žolę pjauna specialūs prie jos pritvirtinti padargai, vairuotojų prašoma būti atidesniems.

Traktoriai su padargais

Miesto žaliuosius plotus prižiūrinti įmonė „Ekonovus“ vos spėja suktis, daugybę darbo turi ir „Kelių priežiūros“ Kėdainių kelių tarnyba – ši jau pjauna palei kelius augančią žolę. Kėdainių rajone žolė pjaunama prie traktorių prikabinus specialius padargus.

„Mūsų technika keliuose dirba kaip ir kasmet – kasdien rajoninių kelių pakeles šienauja keli traktoriai su specialia įranga. Šienajama pagal nustatytą grafiką. Darbai vyksta sklandžiai“, – konstatavo Tomas Glebavičius, Kėdainių kelių tarnybos viršininkas.

Darbo netrūksta

Kelininkų teigimu, šiemet darbo yra nemažai, mat žolė po pavasarinio lietaus augo labai spėriai. Galbūt kai kam šis darbas neatrodo rimtas ar būtinas, tačiau pasak kelininkų, jį atlikti būtina, mat šienavimas padeda saugoti kelio konstrukciją, gerina matomumą. Nupjovus žolę, saugoma kelio danga, kelkraštyje vizualiai praplatėja kelias – prasiplečia vairuotojo matomumo laukas.

Nušienavus pakeles važiuoti keliu tampa saugiau, nes atsiveria kelkraščiai, grioviai ir šlaitai.

Nupjauta žolė ne tik pagerina važiavimą keliais, bet ir leidžia anksčiau pamatyti besiartinančius prie kelio laukinius gyvūnus, neužstoja ženklų, signaliniuose stulpeliuose bei atitvaruose įmontuotų atšvaitų.

Rekomenduojami video