Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kelias į Karvės olą tampa panašus į pragarą

Sausra negailestinga ne tik ūkininkams, daržininkams, bet ir prie žvyruotų kelių gyvenantiems žmonėms. O jeigu tuo keliu vyksta intensyvus judėjimas, dulkių debesys varo žmones į neviltį.

Vienas iš tokių žvyrkelių – kelias į Karvės olą. Nuoroda į lankytiną objektą matoma visiems, važiuojantiems puikiu asfaltu nuo Pabiržės į Biržus.

Kam šaus į galvą važiuoti iki Biržų ir iš ten ieškoti asfaltuoto kelio į Karvės olą? Klausimas panašus į tokį, kurį uždavė dulkėse skęstantis Kaunių kaimo gyventojas: „Ir kam galėjo šauti į galvą asfaltuoti kelią į Karvės olą nuo Saločių kelio pusės?“

Tačiau asfaltas jau nutiestas, o dalis kelio, vedančio turistus prie gamtos paminklo, liko žvyruota. Bėda ta, kad ta dalis patogiausia tapo ne tik į Biržus atvykstantiems turistams, bet ir kelių statytojams.

Dulkės gyvenimą verčia kančia

„Gelbėkite, nebežinau, ko šauktis. Visa sodyba skendi dulkėse, kartais nebėra net kuo kvėpuoti. Sunkvežimiai su skalda lekia, aš vairuotojų maldauju nevažiuoti šituo keliu, o jie man liepia skambinti į „Panevėžio kelius“, - pasakoja nevilties apimtas vyras.

Dulkes kelia ir vis gausėjančių turistų automobiliai, tačiau prasidėjus kelio atkarpų Butautai – Juostaviečiai – Dragūnai – Žvejotgala. Germaniškis asfaltavimo darbams, situacija tapusi nebepakenčiama.

„Gerai dar būtų, kad tie sunkvežimiai važiuotų lėtai. Bet kur tau! Jaunesni vyručiai spaudžia taip, lyg dykumoje lenktyniautų. Bet čia gi ne dykuma, o žmonėms gyventi reikia. Nejaugi rajone nebėra kam tokiu, atrodo, paprastu klausimu ir žmonėmis pasirūpinti?“ – nuoskaudą liejo žmogus.

Savivaldybė laukia valdžios, seniūnija žada ženklų, rangovas siūlys kitą kelią

Savivaldybės Statybos ir infrastruktūros skyriaus vyriausiasis specialistas Petras Januškevičius žadėjo kalbėtis su kelininkais. Šiuo metu keliais rūpintis turintis specialistas skyriuje esantis vienas. Vedėjas išvykęs į Lenkiją dėl projektų vykdymo, kitas kolega sergantis. Saugaus eismo komisija liko be vadovo kaip ir savivaldybės administracija.

„Lauksim vadovo, iš karto tarsimės, ką galime daryti“, - žadėjo P. Januškevičius.

Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas žadėjo imtis iniciatyvos ir kelyje pastatyti automobilių svorį iki 8 tonų ribojantį ženklą.

„Tokių dar turime seniūnijos garaže. O sunkvežimių eismo ribojimui toks ženklas galėtų padėti“, - sakė seniūnas.

AB „Panevėžio keliai“ statybos darbų vadovas Evaldas Kadys klausimą žadėjo spręsti nurodymu statybines medžiagas vežantiems vairuotojams sukti ne pro Karvės olą, o važiuoti per Biržus.

„Kelias per Biržus tikrai galimas, informuosiu vairuotojus. O tie žmonės, gyvenantys Kauniuose, galėtų skambinti tiesiai man, pamatę žvyrkeliu važiuojantį sunkvežimį. Galėtų užrašyti ir automobilio numerį“, - sakė kelių statybos darbų vadovas E. Kadys, siūlęs korespondentei pasakyti žmogui rangovo atstovo, tai yra jo, telefono numerį.

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video