Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Kėdbuso“ vairuotojai prisijaukino lapę

Į kaimuose esančius kiemus užsukančias pūstauodeges lapes jau galima vadinti kasdienybe, o ne retenybe. Tačiau žmonės pastebi, kad šie laukiniai gyvūnai užklysta ne trumpai apsidairyti, o ima karaliauti. Lapės visai nebijo žmogaus, netgi po truputį prie jo pripranta. Taip atsitiko ir viename Kėdainių rajono kaime, kur lapę prisijaukino ir ją jau keletą mėnesių maitina keleivių vežimo paslaugas teikiančios bendrovės „Kėdbusas“ vairuotojai.

Vairuotojų draugė

Į Kėdainių rajone esančias Daškonių kapines „Kėdbuso“ autobusai važiuoja du kartus per dieną – ryte ir vakare. Nuvykęs į galutinį tašką autobusas visuomet pusvalandį stovi stotelėje ir laukia keleivių. Tai puiki proga vairuotojui papietauti, užkasti. Vienam vairuotojui bepietaujant šis pamatė pūstauodegę ir numetė jai šiek tiek maisto. Lapė iškart prieiti nedrįso, tačiau po kurio laiko, kai autobusas išvyko, maistas dingo, mat kitą dieną jo jau nebuvo. Taip laputę lepino tai vienas, tai kitas vairuotojas, kol ši visai prie jų priprato. Dabar lapė drąsiai ateina prie didelių autobusų, o vairuotojai ją maitina gardesniu kąsneliu.

Ryte ir vakare

„Vairuotojai ją maitina ir ryte, ir vakare. Jau tikrai ilgą laiką lapė yra mūsų draugė. Ji priprato“, – sako „Kėdbuso“ vairuotojas Ramūnas Smulskis, kuris, kad būtų linksmiau, į reisą vieną dieną pasiėmė žmoną Agnę ir sūnų Domą.

Sutuoktiniai pamaitino lapę, o jų sūnus su pūstauodege įsiamžino. Lapė dėl gardesnio kąsnelio priėjo vos per kelis metrus nuo vaiko.

Įdomus vaizdelis

„Lapė nebaigšti. Ji priprato, nes ją vairuotojai maitina ilgą laiką. Ji atpažįsta didelius autobusus ir pati prieina prie jų. Vairuotojai tai lašinukų, tai sumuštinukų duoda. Ji tapo kaip augintinė. Matosi, kad guvi, sveika laputė. Vairuotojai ją išlepino“, – šypsojosi A. Smulskienė rodydama fotografijas, kuriose įamžintas jos sūnus Domas ir gražuolė laputė.

Rekomenduojami video