Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiuose ženkliai nuseko Nevėžis

Lietuvoje tęsiantis neregėtiems karščiams ir iškrentant tik labai mažam kritulių kiekiui, upių vanduo nusekęs daugiau nei įprastai birželio mėnesį. Dėl kai kurių upių jau verta sunerimti, teigia Lietuvos hidrometeoroligijos specialistai. O kokia situacija yra su Kėdainių miestą kertančiu Nevėžiu? Kėdainiečiai pastebi, kad upės vandens lygis kritęs labai žymiai.

Neryje – kritinis lygis

Šią savaitę hidrometeorologai paskelbė, kad Neries upėje jau pasiektas kritinis lygis. Tai ne juokais privertė sunerimti visus Lietuvos gyventojus. Specialistai pažymėjo, kad upės ženkliai yra nusekusios ir vidurio Lietuvoje.

Per Kėdainių miestą tekančiame Nevėžyje taip pat matomas ženklus upės vandens lygio kritimas. Specialistai perspėja, kad upės vandens lygiui kritus žemiau minimalios ribos, gali prasidėti tam tikri procesai – kilti vandens temperatūra, žuvys ir kiti organizmai gali pritrūkti deguonies.

Buvo blogiau

Kėdainių rajono savivaldybės vyr. specialistas civilinei ir priešgaisrinei saugai Stasys Okunevičius pažymėjo, kad situacija Nevėžyje yra stebima. Upės vandens lygi nuolat stebi aplinkosaugininkai.

„Vandens lygis yra kritęs, bet nėra taip drastiškai kaip gali atrodyti. Mūsų Nevėžis vasarą visuomet išsenka, taip jau yra. Tačiau kritinė riba dar nepasiekta, tad būgštauti, bent jau kol kas, tikrai nėra ko. Situacija yra stebima, kontruoliuojama.

Galiu priminti, kad būta išties kritinių atvejų, kuomet į Nevėžį teko pumpuoti vandenį iš kitos upės taip dirbtinai sukeliant Nevežio upės vandens lygį. Tada tai buvo didelė bėda ir buvo priimti tokie sprendimai gelbėjant upę. Šiai dienai, manau, kad to neprireiks“, – paaiškino S. Okunevičius.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

 

Rekomenduojami video