Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiuose vyko aplinkosauginis reidas

Sekmadienį Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdė aplinkosauginį reidą Kauno ir Kėdainių rajonuose. Kėdainių mieste ir rajone esančiuose vandens telkiniuose nustatyti 4 žvejai, pažeidę žvejybos taisykles.

Mieste ir rajone

Nuo pat ryto aplinkosaugininkai tikrino Kėdainių rajono Vilainių seniūnijoje stūksantį Bublių tvenkinį ir jo prieigas. Kiek vėliau aplinkosaugininkai vyko į Kėdainių miestą, kur buvo tikrinami žvejai, žvejoję prie Babėnų karjero. Reido metu Kėdainių mieste ir rajone nustatyti 4 žvejai, pažeidę Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles. Visi žvejai įspėti už žvejybą be mėgėjo žvejybos leidimo, suteikiančio teisę žvejoti konkrečiame vandens telkinyje. Nė vienas iš pažeidėjų žuvų sugauti nespėjo.

Leidimas būtinas

Norint žvejoti Kėdainių rajono vandens telkiniuose būtinas specialus leidimas. Norit žvejoti Medžiotojų ir žvejų draugijos išnuomotuose vandens telkiniuose žvejai turėtų įsigyti terminuotus arba metinius žvejo bilietus Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijoje. Žvejojant kituose vandens telkiniuose Kėdainiuose vienkartinį bilietą galima įsigyti Perlo terminale.

„Mūsų draugija išdavinėja leidimus žvejoti beveik visuose didžiausiuose mūsų miesto bei rajono vandens telkiniuose. Žvejai žvejoti gali tik įsigiję leidimus. Juos turėti yra privaloma, nes tokią tvarką patvirtino Aplinkos ministerija. Taip yra visoje Lietuvoje“, – sako Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Patogiausia – metams 

Ilgametis medžioklės ir žvejybos žinovas atskleidė, jog mūsų krašto žvejai dažniausiai įsigyja metinius leidimus, mat taip yra kur kas patogiau.

„Dažniausiai žvejai įsigyja metinius žvejybos leidimus. Kai baigiasi šis terminas, jie atvyksta į mūsų draugiją, prasitęsia leidimą metams ir toliau sau ramiai žvejoja. Juk taip labai patogu. Be abejo, būna ir tokių atvejų, kai leidimą žvejoti įsigyja ir trumpesniam laikui, tarkime, tiesiog atvykę pailsėti į mūsų kraštą. Mes esame lankstūs – leidimą galime išduoti ir vienai dienai, ir metams. Čia jau kaip pats žvejys pageidauja“, – tvarką paaiškina L. Stanevičius.

Turi susitvarkyti

Aplinkosaugininkai perspėja žvejus, kad prieš pradedant žvejybą ir žvejybos metu visas komunalines atliekas, esančias 5 metrų spinduliu nuo žvejybos vietos, privalu surinkti į maišus ar kitą tarą. O pasibaigus žvejybai surinktas komunalines atliekas išvežti į komunalinių atliekų surinkimo konteinerius.

Už tokius mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimus, kaip žvejyba be mėgėjo žvejybos leidimo ir 5 metrų spinduliu nuo žvejybos vietos nesutvarkytos aplinkos, asmenims gresia įspėjimas arba baudos nuo 10 iki 60 eurų. Taip pat aplinkosaugininkai ragina prieš vykstant arba nuvykus į žvejybos vietą pasidomėti, ar konkretus vandens telkinys nėra išnuomotas, nes tokiuose vandens telkiniuose reikalingas atskiras žvejo mėgėjo bilietas, suteikiantis teisę žvejoti būtent tame vandens telkinyje.

Ragina pranešti

Aplinkosaugininkai ragina piliečius elgtis atsakingai bei primena, kad apie pastebėtus aplinkos apsaugos pažeidimus, kitus nustatytų reikalavimų nesilaikymo atvejus, pastebėtus aplinkos apsaugos teršimo ar niokojimo atvejus, galima pranešti skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 2732995.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video