Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiuose vėjo neatlaikęs gluosnis nuvirto ant dviejų automobilių

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, smarkūs vėjai pastarosiomis dienomis laužė medžius visoje Lietuvoje. Penktadienį vėjai vyravo vakarinėje ir vidurinėje Lietuvos dalyje, todėl darbo turėjo ir Kėdainių ugniagesiai. Jie dėl nuvirtusių medžių buvo kviesti du kartus.

Ant automobilių

Stiprus vėjas pridarė žalos automobilių savininkams. Štai penktadienio rytą, 9 val. 56 min. Bendrasis pagalbos centras sulaukė pranešimo, kad Kėdainiuose, Mindaugo gatvėje, ant dviejų automobilių užvirtęs medis.

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gluosnį supjaustė ir patraukė ant žaliosios vejos. Medį išsiveš Kėdainių miesto seniūnijos darbuotojai.

Užvertė kelią

Nuvirtęs medis kėlė pavojų ir eismo saugumui kelyje Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai.

14 val. 16 min. gautas pranešimas, kad Josvainių seniūnijos Kampų II kaime, Cinkiškių gatvėje, nuvirtęs medis trukdo automobilių eismui.

Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai medį supjaustė ir patraukė nuo važiuojamosios kelio dalies.

Didelių vėjo gūsių galime sulaukti ir šią savaitę, tad ugniagesiai ragina tam ruoštis. Ugniagesiai perspėja, kad pučiant stipriam vėjui gali lūžti dideli medžiai, kristi jų šakos, griūti statiniai ir virsti nepritvirtinti įrenginiai.Aut. past.

Tvarkė operatyviai

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprino budinčias pajėgas ir ruošėsi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašė gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems.

ESO pateikiamoje informacijoje buvo galima matyti, kad elektros tinklų gedimų Kėdainių rajone penktadienį neišvengta, tačiau jie buvo tvarkomi labai operatyviai.

Ragina ruoštis

Didelių vėjo gūsių galime sulaukti ir šią savaitę, tad ugniagesiai ragina tam ruoštis.

Ugniagesiai perspėja, kad pučiant stipriam vėjui gali lūžti dideli medžiai, kristi jų šakos, griūti statiniai ir virsti nepritvirtinti įrenginiai.

Patariama sandariai uždaryti pastatų langus, duris, stoglangius ir kitas angas. Iš atvirų balkonų reikėtų išnešti daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas.

Gali būti pavojinga stovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų. Patartina nestatyti automobilių po medžiais. 

Patys nerizikuokite

Pastebėjus nutrūkusį laidą, apie avariją svarbu kuo greičiau pranešti ESO trumpuoju numeriu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Jei tik įmanoma, venkite artintis prie avarijos vietos, neleiskite prie jos eiti kitiems žmonėms ar gyvūnams ir kuo greičiau skambinkite minėtais telefonais, kad į įvykio vietą būtų nedelsiant išsiųsta operatyvinė komanda. Ji likviduos avarijos padarinius.

Elektros tiekimą išoriniame tinkle gali išjungti tik ESO specialistai, jokiu būdu nerizikuokite ką nors daryti patys ir palikite šiuos darbus specialistams.

Rekomenduojami video