Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiuose įkliuvo brakonierius – teks pakloti nemenką baudą

Ketvirtadienį Kėdainių rajone per aplinkosaugos akcijos „Lydeka“ reidą sulaikytas vienas pirmųjų šiemet Kauno regione draudžiamu laiku lydeką sugavusių asmenų, – tokia žinute dalijasi Aplinkos apsaugos departamentas. Už draudžiamu metu sugautą lydeką pažeidėjui gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų kartu su meškerės konfiskavimu. Taip pat teks atlyginti ir 145 eurų žalą žuvų ištekliams.

Žvejoti draudžiama

Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija žvejams mėgėjams primena, kad iki balandžio 20 dienos draudžiama gaudyti lydekas. Šis draudimas galioja visuose vandens telkiniuose. Jeigu lydeka pagaunama draudžiamu metu, už šį pažeidimą gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, taip pat konfiskuojami žvejybos įrankiai bei brakonieriui tenka atlyginti gamtai padarytą žalą.

Tikrina nuolat

Akcijos „Lydeka“ metu aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, pasitelkdami į pagalbą neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius, policijos pareigūnus, saugomų teritorijų direkcijų specialistus bei žvejus mėgėjus vykdo sustiprintą žuvų išteklių apsaugos kontrolę, ypatingą dėmesį skirdami lydekų neršto apsaugai.

Prašo pranešti

Kauno rajono aplinkos apsaugos departamentas kviečia būti neabejingais ir apie pastebėtus gyvosios gamtos išteklių naudojimo pažeidimus informuoti Bendruoju pagalbos centro numeriu 112. Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad vandens telkinyje pastebėjus nepažymėtus, draudžiamus žvejybos įrankius, neišimant jų iš vandens, reikia apie tai pranešti aplinkosaugininkams. Tai galima padaryti skambinant skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba tiesiogiai Aplinkos apsaugos departamentui telefonu 8 (5) 273 2995.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video