Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiuose draudžiama gerti vandentiekio vandenį – rasta gyvsidabrio!

Šį vakarą prasta žinia Kėdainiams – draudžiama gerti ir maisto gaminimui naudoti miesto vandentiekio vandenį iš čiaupų – jame rasta gyvsidabrio, kuris gerokai viršija leistiną normą. Gyventojai skubiai raginami apsirūpinti geriamuoju vandeniu. Vandens iš čiaupo negalima gerti viso Kėdainių miesto, Vilainių, Pelėdnagių, Keleriškių, Daumantų, Medėkšių, Sirutiškio ir Paobelio gyventojams. Visos šio teritorijos aptarnaujamos iš pagrindinės „Kėdainių vandenų“ Smilgos vandenvietės.

Iš šios vandenvietės pagrindinio išleistuvo paimtame vandens mėginyje rasta kur kas didesnė gyvsidabrio norma nei leistina – 1,71 mikrogramo litre (leidžiama yra iki 1,0 µg/l).

Bemaž prieš valandą Kėdainių rajono savivaldybė iš Maisto ir veterinarijos tarnybos gavo nurodymą kad jai pavaldi bendrovė „Kėdainių vandenys“ skubai stabdytų geriamojo vandens tiekimą maisto naudojimui gyventojams.

Geriamasis vanduo iš čiaupų laikinai negali būti naudojamas maistui, nes kelia didesnę riziką žmonių sveikatai ir gyvybei.

Pats vandens tiekimas visiškai nėra nutraukiamas – buitinėms reikmėms, išskyrus maisto gamybą, vandenį naudoti galima.

UAB „Kėdainių vandenys“ ėmėsi visų veiksmų, kad nustatytų šio padidėjusio vandens užterštumo rodiklio atsiradimo priežastis ir užkirstų kelią pavojų keliančio vandens naudojimui.

Kaip ir iš kur gyvsidabris pateko į vandenvietę ir kaip juo buvo užterštas gyventojams tiekiamas vanduo, kol kas nenutuokiama.

Vandens tyrimai yra skubiai kartojami. Nauji mėginiai yra paimti ir į laboratoriją išgabenti iš visų septynių minėtos vandenvietės gręžinių. Jų tyrimo rezultatų viliamasi sulaukti rytoj.

Kol nebus gauti atsakymai apie vandens tyrimų rezultatus iš laboratorijų, vandens prašoma negerti ir nenaudoti maisto ruošai.

 

Rekomenduojami video