Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių verslininkas po naktinių sprogimų ir patirto terorizavimo: grįžta laukiniai 90-ieji?

Po šiąnakt Kėdainių rajone nugriaudėjusių sprogimų nusprendė netylėti verslininkas Donatas Birgeris (40). Vyras teigia, kad dabar įbauginta ne tik jų šeima, kurioje auga mažamečiai, bet ir visa kaimelio bendruomenė. „Ar mes santykius aiškinsimės terorizuodami šeimas, gąsdindami, sprogdindami? Kas toliau? Malotovo kokteiliai laukia?“ – žodžių į vatą nevyniojo žurnalistus pasikvietęs statybų verslu užsiimantis kraštietis.

Sprogimas naktį

Priminsime skaitytojams, kad Policijos departamentas pranešė, jos incidentas Beinaičių kaime įvyko penktadienio naktį, apie 0.50 val.

Į 40-mečio vyro gyvenamojo namo kiemą buvo įmesti du galimai imitaciniai mokomieji sprogmenys. Jiems susprogus pasklido dūmai.

Per įvykį žmonės nesužaloti, materialinė žala nepadaryta, tačiau žmonės patyrė nemenką išgąstį.

Skambino kelis kartus

D. Birgeris pasakojo, kad jau miegojo, kuomet išgirdo lojančius šunis, o vėliau sprogimo garsus.

„Aš skambinau į Bendrąjį pagalbos centrą, prašiau pagalbos, jie manęs klausinėjo, kas ten sprogo. Aš juk į lauką bijojau išeiti.

Kieme sprogsta sprogmenys, juk neisiu žiūrėti, kas ten sprogsta ar šaudo.

Tiesa, kelis kartus nutrūko ryšys, tad skambinau vėl ir vėl, mūsų kaime taip jau būna su tuo ryšiu“, – dėstė D. Birgeris.

Šeima įbauginta

Tuo metu, kai įvyko sprogimas, pagrindinėje Beinaičių kaimo gatvėje esančioje sodyboje skirtinguose pastatuose buvo savininkas, jo žmona, vaikas ir sodybos sargas.

„Keletą kartų paskambinę ir paprašę pagalbos, patys ryžomės eiti į kiemą su prožektoriais. Čia buvo pilna dūmų.

Radome kieme du sprogusius SIP7 sprogmenis. Jie naudojami kariuomenėje, šiaip sau parduotuvėje tikrai tokių dalykų nenusipirksi“, – aiškino verslininkas.

Bando įbauginti

Šeima įsitikinusi, kad taip kažkas bando su jais suvesti sąskaitas arba įbauginti. Tačiau žmonės nežada nuleisti rankų.

„Mes tikrai netylėsime. Pernai ant tvoros mums buvo nupieštas užrašas „Skolingi“. Pranešėme policijai, buvo pradėtas tyrimas.

Taip, kai esi verslininkas, neišvengi ginčių, kartais jie persikelia į teismus. Turime ir mes tokių ginčių. Bet dabar juk ne laukiniai devyniasdešimtieji, kad sprogdintume, degintume ar terorizuotume vieni kitus. Yra teisinis kelias, viskas teisiniais būdais turi būti sprendžiama“, –   kalbėjo nukentėjusysis.

Nori apsaugoti

D. Birgeris pažymėjo, kad vienintelis jo noras – apsaugoti savo šeimą, kaimo bendruomenę ir gyventi ramiai.

„Mes kaime sugyvename gražiai. Organizuojame net šventes. Tačiau po šios nakties įvykių jaučiamės nesaugiai. Manome, kad kaimą reiktų apsaugoti vaizdo stebėjimo kameromis. Nes nebeįmanoma saugiai gyventi. Norime tik ramybės ir teisybės“, – atsiduso D. Birgeris.

Tiria policija

Policijos departamentas informuoja, kad surinkta medžiaga dėl žmogaus terorizavimo grasinant susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą gyvybei, sveikatai ar turtui veiką.

Už tai baudžiama laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Rekomenduojami video