Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajono savivaldybė – tarp skaidriausiai veiklą vykdančių šalyje

Kėdainių rajono savivaldybė – viena iš skaidriausiai savo veiklą šalyje vykdančių savivaldybių. Tai paaiškėjo po „Tranparency Inernational“ Lietuvos skyriaus paskelbtų savivaldybių skaidrumo tyrimo rezultatų. Juose Kėdainių rajono savivaldybė, surinkusi 94 proc. balų, dalijasi ketvirtą vietą kartu su dar keturiomis šalies savivaldybėmis – Ignalinos rajono, Kauno rajono, Plungės rajono ir Šiaulių miesto.

Per ketverius metus iš 8 vietos pakilo į 4

Kas ketverius metus vykdomas tyrimas rodo, jog Kėdainių rajono savivaldybė nuo 2014 metų, kai buvo pradėtas minėtas tyrimas, sparčiai kopė aukštyn ir per aštuonerius metus pakilo per daugiau nei dešimt pozicijų – iš 18 į 4 vietą, o skaidrumą padidino nuo 51 proc. 2014 metais iki 75 proc. 2018 metais ir 94 proc. 2022-aisiais.

Vertinant Lietuvos savivaldybių skaidrumo lygį, atsižvelgiama į pagrindinius septynis punktus: darbuotojus – ar savivaldybės svetainėje skelbiami darbuotojai, jų kontaktai ir pan., darbuotojų atliekamas funkcijas, viešų ir privačių interesų bei turto deklaracijas; tarybos veiklos skaidrumą; antikorupcinės politikos skaidrumą; savivaldybės įmonių ir paslaugų skaidrumą; savivaldybės biudžeto ir jo vykdymo skaidrumą; savivaldybės viešųjų pirkimų skaidrumą; gyventojų įtraukimą į sprendimų priėmimą.

Kėdainių rajono savivaldybė suklupo ties punktu apie darbuotojus ir finansus.

„Tranparency International“ vertinimu, Kėdainių rajono savivaldybės puslapyje nėra viešai prieinamos informacijos apie savivaldybėje dirbančių politikų ir administracijos darbuotojų, užimančių vadovaujančias pareigas, turto deklaracijų. O biudžeto ir jo vykdymo skaidrumo skiltyje pritrūko savivaldybės skelbiamų finansinių ataskaitų kompiuterinės paieškos sistemos.

Praėjusių metų liepos mėnesį „Transparency International“ taip pat atliko tyrimą, kuriame Kėdainių rajono savivaldybės vadovai (meras, vicemeras ir administracijos direktorius) buvo pripažinti, kaip labiausiai savo veiklą viešinantys šalies savivaldybių vadovai.

Rekomenduojami video