Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone – trys jūrinių erelių poros

Jūriniai ereliai gyvena ne tik prie jūros. Kartą jau rašėme apie Kėdainių rajone gyvenančius jūrinius erelius ir išskirtinį dėmesį jų stebėjimui bei apsaugai. Gamtininkai neseniai pranešė, kad Kėdainių rajono savivaldybės teritorijoje yra rastos 3 perinčios jūrinių erelių poros, tad 1997‒2018 metais iš viso užaugo mažiausiai 30 jauniklių.

Trys poros

Viena pora nuolat peri prie Kaplių žuvininkystės tvenkinių esančiuose miškuose. Antros poros lizdą 2017-aisiais netoli Bublių aptiko ir apie jį informavo Kėdainių girininkijos girininkas Petras Eigirdas. Trečią jūrinių erelių porą 2018 metais Šventybrasčio miške rado Akademijos gimnazijos direktorius Liudas Tauginas.

Vienas stambiausių

Jūrinis erelis – vienas stambiausių pasaulyje ir didžiausių Lietuvoje perinčių plėšriųjų paukščių. Suaugusio paukščio svoris siekia 4,1 kg, o patelės – net 5,5 kg. Šio milžino sparno tarpugalis gali siekti iki 2,5 m. Jis minta žuvimi, daugiausia lydekomis, kuojomis, karšiais, vandens paukščiais, vidutinio dydžio žinduoliais, lesa dvėselieną. Taip pat gali pagauti vištą, mažesnę lapę, kartą jūrinio erelio lizde buvo aptiktas katinas, šerno jauniklis. Pelės jam – per menkas grobis.

Jūrinis erelis peri šalia žuvingo vandens telkinio, o savo lizdui vietą renkasi miškuose. Lizdus ereliai krauna senuose, stambiuose ir aukštuose medžiuose, 11–27 m aukštyje. Į 1,5 m pločio lizdą paukštis padeda 1–3 kiaušinius ir peri apie pusantro mėnesio.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video