Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone sumedžiotas pirmasis vilkas šį sezoną

Spalio 15-ąją Lietuvos teritorijoje prasidėjo 2021–2022 metų vilkų medžioklės sezonas. Iki šios dienos šalyje jau sumedžiotos trys dešimtys vilkų. Vienas pilkis buvo sumedžiotas ir Kėdainių rajone. Tai padarė medžiotojų klubo „Ąžuolotas“ narys Gintaras Stankus.

Vienas pilkis

Pirmasis šio medžioklės sezono vilkas mūsų kraštuose buvo sumedžiotas Kėdainių rajono Josvainių miškuose. Tai padarė medžiotojų klubo „Ąžuolotas“ narys G. Stankus. Medžiotojo paleista kulka pilkį pakirto spalio 18 dieną.

„Medžiotojas Gintaras Stankus sumedžiojo pirmąjį vilką mūsų medžioklės plotuose šiais metais. Vilkas buvo sumedžiotas tykojant.

Medžiotojas pasakojo, kad pamatė du vilkus, šovė ir vienas pilkis krito“, – pasakojo Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Mato dažnai

Medžiotojai pasakojo, kad medžioklių metu jie vilkus mato dažnai, tačiau sumedžioti gudrų žvėrį nėra taip lengva.

„Tikrai matome vilkų ir gana dažnai, tačiau ne visada sumedžioti pavyksta. Beje, toje pat vietoje, kurioje Gintaras sumedžiojo vilką, vilkai sumedžiojami kasmet.

Jau trejus metus būtent toje vietoje yra sumedžiojami vilkai. Jų tikrai mūsų plotuose yra nemažai, populiacija labai padidėjusi“, – pastebėjo L. Stanevičius.

Spalio 15-ąją Lietuvos teritorijoje prasidėjo 2021–2022 metų vilkų medžioklės sezonas.

Iš viso – 190

Šiais metais Aplinkos ministerija patvirtino 190 vilkų limitą. Vadinasi, tiek vilkų galės sumedžioti visos Lietuvos medžiotojai.

Vilkus medžiotojai gali medžioti iki kovo 31 dienos, tačiau išnaudojus jų sumedžiojimo limitą anksčiau, sezonas nutraukiamas.

Pastaraisiais metais būtent taip ir įvykdavo, mat vilkų populiacija tikrai didelė.

63 šeimos

Toks limitas nustatytas atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius, apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių ir pastaraisiais metais jų padarytą žalą ūkininkams.

Nustatyta, kad šiuo metu Lietuvoje gyvena ne mažiau kaip 63 vilkų šeimų. 53 nustatytos pagal genetinius tyrimus, dar 10 – pagal stambiųjų plėšrūnų registravimo sistemos „Biomon.lt“ duomenis.

Aplinkos ministro patarėjo Mariaus Čepulio žodžiais, žiemos sezono medžioklė neatgraso vilkų nuo ūkininkams daromos žalos, o aktyviau reguliuoti plėšrūnų prieaugį reikėtų būtent tuo metu, kai pjaunami naminiai gyvuliai – tai yra vasarą ir ankstyvą rudenį. Todėl Aplinkos ministerija planuoja skatinti probleminių vilkų medžioklę ne medžioklės sezono metu.

Saugoma rūšis

Vilkas yra saugoma rūšis. Pagal Europos laukinės gamtos ir gamtinės aplinkos apsaugos konvenciją (Berno konvenciją), Buveinių direktyvą ir kitus teisės aktus Lietuva yra įsipareigojusi užtikrinti palankią šios rūšies apsaugos būklę, todėl vilkų medžioklė ribojama nustatant ne tik leistiną medžioklės terminą, bet ir sumedžiojimo limitą.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video