Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone sulaikyti Senegalo, Gvinėjos, Kamerūno ir Dramblio Kaulo Kranto piliečiai

Pasieniečiai Kėdainių rajone sulaikė mikroautobusą „Mercedes-Benz Sprinter“, kuriuo Lietuvos pilietis gabeno 9 neteisėtus migrantus, bei jį lydėjusį automobilį BMW320 su dviem vyrais.

Penktadienio naktį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai kelyje Panevėžys–Aristava–Sitkūnai ties Aristavos kaimu patikrinti sustabdė automobilį „Mercedes-Benz Sprinter“. Mikroautobusą lietuviškais registracijos numeriais vairavo 31-erių vilnietis. Automobilyje sėdėjo net 9 užsieniečiai.

Paaiškėjo, kad iš Latvijos lietuvis gabena devynis pilnamečius, nuo 18-os iki 33-erių, migrantus – tris moteris ir šešis vyrus. Preliminariais duomenimis, keturi iš jų turi Senegalo, trys – Gvinėjos, po vieną – Kamerūno ir Dramblio Kaulo Kranto pilietybes.

Aštuoni neteisėti migrantai pasieniečiams pateikė Latvijoje, į kurią jie iš Baltarusijos pateko neteisėtai, išduotas tapatybės korteles. Vienas užsieniečių tapatybės kortelės nuotrauką turėjo savo telefone. Šie dokumentai suteikia teisę judėti tiktai Latvijoje.

Netrukus tame pačiame kelyje buvo sustabdytas paskui mikroautobusą važiavęs ir jį lydėjęs automobilis BMW 320 lietuviškais registracijos numeriais. Jį vairavusį 31-erių vilnietį ir kartu vykusį 28-erių vyrą pasieniečiai sulaikė.

Sulaikyti lietuviai ir mikroautobusas buvo pristatyti į VSAT Vilniaus pasienio rinktinę, BMW – laikinai saugomas Kaune. Neteisėti migrantai laikinai apgyvendinti viename iš Vilniaus pasienio rinktinės padalinių. Artimiausiu metu jie bus perduoti Latvijos pasieniečiams.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką numatytas laisvės atėmimas iki 8 metų.

Trys Lietuvos piliečiai po apklausos paleisti, skyrus jiems kardomąsias priemones – rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Rekomenduojami video