Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone siaučia sukčiai

Kėdainių rajono gyventojai sunerimę – po kaimus ir kaimelius važinėja įtartinas „Seat“ markės automobilis, kurį vairuoja romų tautybės vyriškis. Žmonės pasakoja, kad vyras lenda į trobas, žiūrinėja per langus, siūlo žmonėms pirkti patalynes, kalba, kad supirkinėja senas skalbimo mašinas. Vos tik žmonės ėmė fotografuoti nekviestą svečią – šis kaip man papustė padus. Policija perspėja neužkibti ant sukčių kabliuko.

Perspėjo žmones

„Būkit budrūs, Šlapaberžės kaime siautėja vagys. Jie apsimeta, kad pardavinėja patalynę, o iš tiesų tikrina, ar neužrakintos namų durys. Aš jų tiesiai šviesiai paklausiau, ko jie tikrina durų rankenas, o jie man atsakė, kad yra iš Ukrainos ir užsiima verslu. Po to staigiai susėdo į automobilį ir išvažiavo“, – pasakojo Kėdainių rajono Šlapaberžės kaimo gyventojas Edgaras Kazakevičius.

Pastebėjo ir kiti

Netrukus kalbos tarp Kėdainių rajono žmonių ėmė sklisti. Žmonės teigia įtartinus tipus pastebėję ir Vikaičių, Alksnėnų, Beržų kaimuose. Žmonės drąsiai aiškino, kad tai vagys, ir varė juos lauk iš savo sodybų.

„Vikaičiuose kažkoks vyras vaikštinėjo aplink žmonių trobas, aplink langus, ieškojo senų skalbimo mašinų. Įtariame, kad tai taip pat buvo sukčiai. Gal tie patys“, – komentavo dar viena Kėdainių rajono gyventoja.

Pataria neužkibti

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai ragina kaimuose bei vienkiemiuose gyvenančius žmones suklusti, perspėti kaimynus, kad šie netaptų sukčiavimų aukomis.

Pareigūnai kasmet vykdo specialias akcijas ir stengiasi aplankyti tuos žmones, kurie gyvena vieni atokesnėse vietovėse. Pareigūnai, lankydami gyventojus klausia, ar pas juos nesilankė nepažįstami įtartini asmenys, pasakoja, kaip dažniausiai elgiasi sukčiai, kokias istorijas sukuria.

Pareigūnai prašo nesileisti į kalbas su jokiais įtartinais asmenimis, niekam neteikti savo dokumentų, asmens duomenų, neduoti pinigų, nepasitikėti jų išvaizda ir neva atsakingose institucijose užimamų pareigų pavadinimais.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video