Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone prie bendruomenės namų vilkas sudraskė avį ir ėriuką

Kėdainių rajone – ir vėl vilko išpuolis. Šį kartą plėšrūnas siautė ne kažkur šalia miško ir ne gyvenvietės pakraštyje, o pačiame kaimo centre, netoli bendruomenės namų. Vilko grobis – avis ir mažytis ėriukas. Be mamos likusį dar vieną ėriuką šeimininkas bandys išgelbėti maitindamas pats.

Kaimo centre

Kėdainių rajono Surviliškio seniūnijos Kalnaberžės kaime ūkininkaujantis Tomas antradienį pastebėjo, kad jo ūkyje siautėjo vilkas. Šeimininkas rado sudraskytą avį ir jos vos savaitės mažylį. Dar vienas mažylis liko našlaitis. Vyras mano, kad vilkas siautė naktį arba ankstyvą rytą.

„Keisčiausia, kad išėsti tik viduriai. Tai tikrai vilko darbas, šuo taip nepuola ir nedrasko gyvulio. Dar kas labai keista, kad vilkai atėjo po langais, ten, kur apšviesta teritorija. Juk čia kaimo centras, bendruomenės namai, čia žmonės gyvena. Čia ne nuošali vieta, čia pats kaimas. Reiškia jie nieko nebijo“, – stebėjosi ūkininkas Tomas.

Bandys gelbėt našlaitį

Tomas savo ūkį yra įregistravęs oficialiai, jis augina dvi dešimtis avių. Dabar vyriškio galvoje tik viena – kaip išgelbėti be mamos likusį ėriuką ir kaip atbaidyti kaime slankiojantį vilką.

„Ėriukas yra savaitės laiko. Bandysiu pats jį maitinti, gal išgyvens. Kitos avys irgi matosi pabaidytos. Eina vilkai jau į kaimą. Prieš kurį laiką girdėjau iš kaimynų, kad vilkus pastebėjo mūsų miške, bet ne vieną, o kelis, tai gal čia tie patys atėjo“, – svarstė vilkų agresiją patyręs ūkininkas.

Tikrai ne šunys

Vyriškis stebisi kai kurių žmonių pamąstymais, esą avis galėjo nudaigoti laukiniai šunys.

„Šunys tikrai taip negalėjo pasielgti. Aš radau pėdas, radau, pro kur jie įėjo į aptvarą. Kreipsiuosi į medžiotojus, į savivaldybę, taip tikrai nepaliksiu. Jei jau kaimo centre avių laikyti neįmanoma, tai kur mes su tokiu požiūriu į vilkus nueisime?“ – pasipiktinimo neslėpė Tomas.

Tikisi, kad kompensuos

Beje, tai jau ne pirmas atvejis, kuomet į Tomo valdas atsliūkina vilkas. Pernai ūkininkas plėšrūno išpuolį patyrė rugsėjo 25-ąją, o šiemet – rugsėjo 22 dieną.

„Anksčiau apie vilkus girdėdavome tik pasakose, dabar jie gyvena visai šalia mūsų ir eina į mūsų kiemus pjauti mūsų gyvulių. Vilkų ryškiai yra per daug, taip būti negali, turi būti leista medžiotojams sumažinti vilkų kiekį gamtoje. Kitaip tvarkos čia nebus, jei jau savame kieme bijosim gyvulius laikyti.... Kur tai matyta“, – apibendrino ūkininkas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video