Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone – net kelios dešimtys pranešimų dėl saviizoliacijos pažeidimų

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai šiomis dienomis sulaukė daugiau nei dviejų dešimčių pranešimų dėl karantino ar saviizoliacijos pažeidimų. Daugiausia skambinančiųjų policiją informavo, kad iš užsienio grįžę asmenys nebūna namuose, o vaikšto po kaimą, rengia išgertuves. Tiesa, pareigūnai sulaukė ir pranešimų dėl tam tikrų įmonių veiklos, kuri per karantiną yra draudžiama.  

Dvi dešimtys pažeidėjų

Kauno apskrities policija pirmadienio vakarą „Rinkos aikštę“ informavo, kad nuo kovo 16 iki 22 dienos policijos pareigūnai iš Kėdainių miesto ir rajono sulaukė 25 pranešimų, susijusių su karantino ar saviizoliacijos nesilaikymu.

Daugiausia pranešimų buvo iš Kėdainių miesto, tačiau pranešimai plūdo ir iš miestelių bei kaimų.

Štai Surviliškio gyventojai į policiją kreipėsi net kelis kartus ir pranešė, kad iš užsienio grįžęs tolimųjų reisų vairuotojas rengia išgertuves, vaikšto po miestelį, kas rytą perka parduotuvėje alkoholį. Visuomenės sveikatos biuro specialistai atvejį ištyrė ir buvo nustatyta, kad minėtas asmuo saviizoliacijos reikalavimų nepažeidė.

Į policiją kreipėsi ir sunerimę Kunionių kaimo gyventojai, kurie pranešė, kad iš užsienio grįžęs vyras taip pat neblaivus šlaistosi po kaimą.

Į visus pranešimus pareigūnai reagavo ir aiškinasi įvykių aplinkybes.

Gresia baudos

Dėl izoliacijos ar karantino taisyklių pažeidimų Nacionalinis visuomenės sveikatos centras gali skirti pažeidėjams administracines nuobaudas, taip pat, pasitelkus policiją, pradėti baudžiamąjį procesą.

Izoliaciją pažeidžiantiems asmenims gali būti taikoma ir priverstinė izoliacija arba hospitalizacija.

Policijos pareigūnai, kasdien sulaukiantys pilietiškų gyventojų pranešimų apie karantino režimo nesilaikančius asmenis, tikina, kad į susiklosčiusią situaciją žiūri itin rimtai, o įstatymų nepaisančius piliečius baudžia.

Nuo šiol užfiksavę karantino taisyklių nepaisymą pareigūnai bus kur kas mažiau tolerantiški – pažeidėjai retai atsipirks įspėjimu ir dažniau bus baudžiami įstatymų numatyta tvarka.

 

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video