Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone liks tik trys paštai

Kaimuose prenumeratą priims, laikraščius, laiškus ir siuntas pristatinės bei kitas paslaugas teiks mobilūs laiškininkai

Kėdainių rajone ketinama uždaryti net devynis pašto skyrius, tačiau žmonėms nėra ko baimintis – jie ir toliau galės prenumeruoti ir tiesiai į namus gauti „Rinkos aikštę“ bei kitus leidinius, taip pat jiems bus pristatomi laiškai ir siuntos – visas pašto paslaugas kaimo gyventojams teiks mobilūs laiškininkai. Pokyčiai prasidės jau gruodžio 3-iąją, tačiau paštai nebus uždaryti iš karto – dar metus laiko jie dirbs tam tikromis nustatytomis valandomis, kol gyventojai pripras prie pašto paslaugas teiksiančių mobiliųjų laiškininkų.

Liks tik trys paštai

Kėdainių rajone liks tik trys paštai: Kėdainių centrinis paštas, Kėdainių 1-asis paštas, esantis Giraitės prekyvietėje, ir Akademijos paštas. Jie veiks taip pat, kaip ir iki šiol.

Pertvarkomi bus Gudžiūnų, Josvainių, Šėtos, Krakių, Labūnavos, Lančiūnavos, Pelėdnagių, Pernaravos ir Surviliškio paštai.

Visose šių devynių paštų aptarnaujamose gyvenvietėse nuo gruodžio 3 dienos pradės dirbti mobilūs laiškininkai, tačiau patys pašto skyriai taip pat nebus iš karto uždaryti.

Numatyta, kad pereinamuoju laikotarpiu, kuris užtruks metus laiko, kol gyventojai pripras prie mobilių laiškininkų, pašto skyriai taip pat dar dirbs, tačiau gerokai trumpiau.

Prie kiekvieno pašto skyriaus pakabinti skelbimai, kuriuose nurodyta, kuriomis valandomis paštas dirbs. Tomis valandomis pašte budės mobilusis laiškininkas, kuris lauks gyventojų ir suteiks jiems pašto paslaugas.

Pasibaigus darbo valandoms pašte, mobilusis laiškininkas vyks į gyventojų namus pagal iškvietimus arba vykdydamas užsakytas kasdienines paslaugas. Pavyzdžiui, išvežios žmonėms užprenumeruotus laikraščius ar gautus laiškus, siuntas.

                  Išsikvieskite į namus nemokamai

Jei norite užsiprenumeruoti „Rinkos aikštę“, į namus nuo pat gruodžio pirmųjų dienų laiškininką išsikvieskite nemokamai paskambinę telefonu 8 700 55 400.

Gyventojų namuose nemokamai tuo pačiu telefonu iškviesti laiškininkai teiks ir šias paslaugas: priims ir įteiks pašto siuntas, išmokės pašalpas ir pensijas, priims mokesčius ir įmokas, parduos pašto siuntų pakuotes ir kitas prekes, pristatys ir išmokės vietines pinigų perlaidas.

Pašto skyriuose, kuriuose dar metus laiko nurodytomis valandomis budės mobilūs laiškininkai, taip pat bus priimamos siųsti pašto siuntos, mokesčiai ir įmokos, spaudos prenumeratos užsakymai, taip pat ten bus parduodami ir spaudos leidiniai, vokai, pašto ženklai ir kitos prekės.

Važinės specialiais automobiliais

Mobilūs laiškininkai pas gyventojus važinės tarnybiniais automobiliais. 11 tokių automobilių Kėdainių krašto laiškininkams bus išdalinti jau ateinantį pirmadienį.

Visus prenumeratos bei kitus užsakymus laiškininkai formins kliento namuose – tam tikslui jie turės planšetes.

„Lietuvos pašto“ atstovai garantuoja, kad dėl tokių numatytų reformų gyventojai tikrai nenukentės ir nepatogumų nepajus – prenumerata, socialinės išmokos ir registruotos siuntos į namus bus pristatomos įprasta tvarka.

„Pasaulis modernėja, tad natūralu, kad daugelis dalykų vyksta greičiau ir patogiau nei prieš kelis dešimtmečius: nieko nebestebina galimybė užsisakyti maisto produktų į namus ir išvengti eilių parduotuvėse, išmaniąja programėle akimirksniu išsikviesti taksi tapo savaime suprantama, o siuntas siųsti ir gauti savitarnos siuntų terminaluose – kasdienybe.

Mobilaus laiškininko projektas yra toks pat paslaugų modernizavimo modelis, nes technologijos padeda padidinti jų prieinamumą: prireikus pašto paslaugų, gyventojui nebereikia keliauti iki pašto – paskambinus ir užregistravus iškvietimą, mobilus laiškininkas pats atvyksta pas klientą į namus ir planšetėje suformuoja visus užsakymus bei atspausdina reikalingą kvitą.

Paštas dar niekada nebuvo taip arti gyventojų, nes paslaugomis naudotis galės ir sergantys bei pagyvenę mūsų klientai, kuriems nueiti iki pašto neretai būdavo iššūkis“, – sako Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Kitur paštai reformuoti jau seniau

Kėdainių rajonas – ne pirmasis, kuriame uždarinėjami paštai, o jų atliekamas funkcijas perima mobilūs laiškininkai.

Mobilūs laiškininkai jau aptarnauja Alytaus, Pasvalio, Šiaulių, Širvintų, Švenčionių, Ignalinos, Telšių, Zarasų, Ukmergės, Varėnos ir kitų šalies rajonų gyventojus.

Lietuvos pašto atstovai teigia, kad šiuose regionuose gyventojai labai patenkinti mobiliųjų laiškininkų paslaugomis, tad neabejoja, kad šių pokyčių naudą greit pajus bei įvertins ir Kėdainių krašto žmonės.

Šis pokytis teigiamai paveiks ir pačius pašto darbuotojus: jiems padidės darbo etatai – atitinkamai ir darbo užmokestis.

Kaip nuo gruodžio 3 dienos išsikviesti laiškininką?

Mobilius laiškininkus į namus gali išsikviesti visi Kėdainių rajono gyventojai.

Paskambinus telefonu 8 700 55 400 arba parašius el.paštu info@post.lt, operatorius užregistruos iškvietimą. Laiškininko iškvietimas nieko nekainuoja.

Prieš atvykdamas laiškininkas klientui paskambins, kad planuojamu laiku jis būtų namuose.

O Kėdainių miesto gyventojai, norintys užsiprenumeruoti „Rinkos aikštę“ ir išsikviesti laiškininką į namus, kviečiami skambinti į redakciją telefonu 8 347 56 589.

Kaip atsiimti siuntą, gavus pranešimą?

Jeigu laiškininkui pirmą kartą nepavyko pristatyti siuntos, jis atspausdins informacinį pranešimą ir paliks jį gaunamųjų laiškų dėžutėje. Siuntą galima atsiimti keliais būdais:

• Išsikviesti mobilųjį laiškininką į namus, užregistruojant telefonu 8 700 55 400 pakartotinį siuntos pristatymą. Ši paslauga papildomai nekainuoja.

• Nuvykti į paštą ir atsiimti siuntą. Apylinkės paštą galima sužinoti paskambinus į Kontaktų centrą arba pasižiūrėjus tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt.

Mobilieji laiškininkai, dirbdami savo darbą, per dieną turi apvažiuoti numatytą maršrutą: aplankyti juos telefonu išsikvietusius gyventojus ir tuos, pas kuriuos turi užsukti įprastai, pristatydami pašto korespondenciją ir prenumeruojamus spaudos leidinius, pensijas. Dėl suplanuoto grafiko ir laiko planavimo mobilieji laiškininkai tą pačią dieną pakartotinai siuntos nepristato, tai jie padaro kitą darbo dieną po iškvietimo.

Kaip užsiprenumeruoti „Rinkos aikštę“?

Mobilusis laiškininkas paslaugas teikia įvairesniais būdais nei anksčiau, todėl ir užsisakyti „Rinkos aikštės“ ar kitų spaudos leidinių prenumeratą galima pasirinkus klientui patogiausią būdą:

1. Kai mobilusis laiškininkas paslaugas teikia atvykęs į kliento namus.

2. Kai mobilusis laiškininkas atvyksta į namus iškviestas telefonu 8 700 55 400 dėl pašto paslaugų. Tuo pačiu jis suteiks ir visų kitų klientui reikalingų paslaugų, tarp jų – ir spaudos leidinių prenumeratą.

3. Kai mobilusis laiškininkas klientų laukia specialioje paslaugų teikimo vietoje numatytu laiku, kuris yra nurodytas ant viešai naudoti skirtos (geltonos) pašto dėžutės. Tiksli laiškininko paslaugų teikimo vieta bus nurodyta seniūnijos skelbimų lentoje. Taip pat ją galima rasti tinklalapyje www.lietuvospaštas.lt. Paslaugų teikimo vietoje neimamas prenumeratos užsakymo mokestis.

Taip pat užsisakyti „Rinkos aikštę“ ar kitus spaudos leidinius galima Lietuvos pašto tinklalapyje www.prenumeruok.lt arba paskambinus klientų informacijos telefonu 8 700 55 400, arba parašius info@post.lt ir atlikus bankinį mokėjimą klientui patogiausiu būdu.

„Rinkos aikštę“ galima užsiprenumeruoti ir paskambinus į redakciją telefonu 8 347 56 589.

 

Kristina KASPARAVIČĖ

Rekomenduojami video