Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone jau degė pernykštė žolė

Antradienio, kovo 2-osios vakarą, Kėdainių rajone kilo pirmasis šiųmetis gaisras atviroje teritorijoje – degė pernykštės žolės plotas. Gaisras neišplito tik budrių žmonių ir skubiai atvykusių ugniagesių dėka.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai primena gyventojams, kad pernykštę žolę deginti griežtai draudžiama.

Užsidegė vakare

Bendrąjį pagalbos centrą 18 val. 19 min. pasiekė pranešimas, kad Kėdainių rajone, važiuojant keliu Jonava–Kėdainiai–Šeduva, Pelėdnagių seniūnijos Paobelio kaime dega nemenkas sausos žolės plotas.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Josvainių ugniagesių komanda. Atvykę ugniagesiai parankinėmis priemonėmis užgesino 10 m² plote degusią sausą žolę.

Žolės gaisrą greičiausiai sukėlė neatsargiai su ugnimi besielgęs žmogus – gali būti, kad buvo numesta nuorūka, arba žolė buvo padegta tyčia ar netyčia.

Gaisrų mažėja

Gaisrus tirianti Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė pastebėjo, kad žolės gaisrų pastaraisiais metais mažėjo. Specialistės teigimu, tai galėjo lemti didesnis gyventojų sąmoningumas, prevencinė veikla.

„2019 metais 75 kartus degė žolė, o 2020 m. buvo tik 13 atvejų.  

2019 metais atvirose teritorijoje įvairios atliekos degė 23 kartus, o 2020 metais – 27 kartus. Lemiantys veiksniai gali būti ir oro sąlygos, ir žmonių sąmoningumas.

Tikimės, kad ir šiemet gyventojai atsakingai žiūrės į žolės deginimą“, – vylėsi E. Dumčienė.

Gali baigtis liūdnai

Inspektorė įspėja, kad žolės, atliekų ir laužų kūrenimas gali turėti labai rimtų pasekmių.

Yra Kėdainiuose buvę atvejų, kad nuo laužo ar žolės užsidega net ir gyvenamieji namai, ūkiniai pastatai.

„Gyventojai atšilus orams tvarko savo sodybas ir degina atliekas soduose. Norime priminti, kad reikia laikytis atstumų nuo gyvenamųjų pastatų. Laužus kūrenti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų.

Palikti besikūrenančią laužavietę draudžiama. Smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti.

Sodininkų bendrijų teritorija turi būti išvalyta, nušienauta, gamybos, augalinės atliekos, šiukšlės laikomos tam skirtose vietose. Už taisyklių pažeidimus bus skiriamos baudos“, – įspėja E. Dumčienė.

Nuostoliai ir piniginei

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.

Be to, vengimas imtis priešgaisrinės apsaugos priemonių pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų šiaudų gaisrą, gali užtraukti baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų.

Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Rekomenduojami video