Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone į nuotėkų rezervuarą įkritusią stirną gelbėjo ugniagesiai

Antradienį Kėdainių rajone vyko neeilinė gelbėjimo operacija – ugniagesiai gelbėtojai ir gyvūnų gerovės tarnybos atstovai gelbėjo į nuotėkų rezervuarą įkritusią stirną. Ši gelbėjimo operacija baigėsi sėkmingai. Beje, per metus ugniagesiai ne vieną ir ne du kartus per metus vyksta gelbėti gyvūnų. Vien pernai jie gelbėjo arklį, varną, čiurlį, šunį ir ne vieną katiną.

Įkrito stirna

Bendrasis pagalbos centras antradienį 11 valandą gavo pranešimą, kad Kėdainių rajono Dotnuvos seniūnijos Vainotiškių kaime į nuotėkų rezervuarą įkrito stirna.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Kėdainių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba ir Dotnuvos ugniagesių komanda.

Teko nuraminti

Atvykus priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms į įvykio vietą, padėti stirnai nebuvo galimybių, gyvūnas blaškėsi 30×30 metrų dydžio rezervuare. 

Ugniagesiai iškvietė gyvūnų apsaugos organizacijos atstovą, kuris gyvūną specialiomis strėlėmis nuramino. Tuomet gelbėtojai gyvūną iškėlė ir rezervuaro ir paleido į laisvę.

Tenka padėti

Kėdainių ugniagesiams gelbėtojams tai ne pirmas atvejis, kuomet tenka padėti ne žmogui, o gyvūnui.

Štai praėjusiais metais panašiu metu gelbėtojams Krakių seniūnijos Meironiškių kaime teko atlikti neįprastą gelbėjimo operaciją – vaduoti į šulinį įkritusį arklį. Jis buvo įstrigęs maždaug 2 metrų gylyje. Apie valandą laiko trukusi gelbėjimo operacija baigėsi sėkmingai. 

Šv. Florijono dienos išvakarėse ugniagesiai gelbėjo griovyje įstrigusį vilkšunį. Šuo irgi buvo sėkmingai išgelbėtas. 

Gelbėtojams teko padėti ir paukščiams: jiems teko vaduoti medyje virvėse įsipainiojusią varną, taip pat daugiabučio namo angoje įstrigusį čiurlį. Šios gelbėjimo operacijos taip pats baigėsi sėkmingai – paukščiai paleisti į laisvę.

Keletą kartų šiemet ugniagesiai skubėjo iš medžių nukelti katinų. Į tokius iškvietimus vykstama, tik kai sulaukiama gyvūnų gerovės tarnybos prašymo. 

Tiesa, dažniausiai priartėjus gelbėtojams katinai patys iš medžio išlipdavo ir jų kelti nereikėdavo.

Rekomenduojami video