Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone demaskuota kanapių auginimo laboratorija

Kėdainių rajone demaskuota kanapių laboratorija. Tirdami, iš kur į Marijampolės apskritį atkeliauja narkotinės medžiagos, vasario 28 dieną Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai Kėdainių rajone surengė sulaikymo operaciją ir demaskavo kanapių augintojus.

Kaip ketvirtadienį pranešė Kauno apygardos prokuratūra, operacijos metu atokioje Kėdainių rajono sodyboje buvo sulaikyti du 40 ir 46 metų įtariamieji.

Pareigūnai išsiaiškino, kad vienam iš sulaikytųjų yra paskelbta tarptautinė paieška dėl Vokietijoje galimai įvykdytų turtinio pobūdžio nusikalstamų veikų, o kitas sulaikytasis yra pasislėpęs nuo teismo paskirtos 11 metų laisvės atėmimo bausmės už nusikalstamas veikas, susijusias su neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis.

Kaip skelbiama, kanapės augo ūkiniame pastate įrengtuose specialiuose šiltnamiuose su izoliacinėmis medžiagomis, automatine šilumos ir šviesos bei drėkinimo sistema. Aptikta daugiau kaip 250 vienetų kanapių.

Kratos metu kriminalistai aptiko ir didelį kiekį jau nuskintų bei platinimui paruoštų narkotinių medžiagų – kanapių, taip pat ir narkotinėmis medžiagomis pakuoti bei sverti reikalingą įrangą.

Įtariamieji, siekdami sumažinti elektros suvartojimą, kanapių auginimui reikalingą šviesą gaminosi galingo benzininio elektros generatoriaus pagalba, o jo skleidžiamą garsą slopino specialiomis izoliacinėmis medžiagomis.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl neteisėto aguonų ar kanapių auginimo bei dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu. Griežčiausia už šias nusikalstamas veikas numatoma bausmė – laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų.

Vienam iš sulaikytų asmenų skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas dviejų mėnesių laikotarpiui. Kitas įtariamasis pristatytas į vieną iš pataisos įstaigų, nes jis buvo pasislėpęs nuo bausmės atlikimo.

Rekomenduojami video