Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone daugėja kanopinių žvėrių

Gegužę Aplinkos ministerijos pateiktoje analizėje matyti, jog Kėdainių rajone sparčiai daugėja kanopinių žvėrių – briedžių, danielių, tauriųjų elnių ir stirnų. Natūralu, kad augant žvėrių skaičiui vis daugiau jų leidžiama sumedžioti. Kėdainių medžiotojai sako, jog didėjantį žvėrių skaičių lemia ir teisinga medžioklė, teisingas darbas šioje srityje.

Patvirtino leidimą

Aplinkos ministro įsakymu buvo patvirtinti 2019–2020 metais leidžiamų sumedžioti kanopinių žvėrių limitai. Įsakymą pasirašė aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, o jame numatytas kiekviename rajone leidžiamų sumedžioti stirnų, tauriųjų elnių, danielių ir briedžių skaičius. Per 2019–2020 metų medžioklės sezoną Lietuvoje bus leidžiama sumedžioti 3 483 briedžius, 905 danielius, 11 438 tauriuosius elnius ir 38 790 stirnų. Atitinkamai Kėdainių rajone bus leidžiama sumedžioti 63 briedžius, 37 danielius, 818 tauriųjų elnių ir 1 156 stirnas. Kėdainių rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, paskirstytas sumedžiojimo limitas kiekvienam medžioklės plotų naudotojui.

Ir bėdos, ir džiaugsmai

Kėdainių krašto medžiotojai išties turi kuo pasidžiaugti, tačiau yra ir dalykų, kurie juos liūdina.

„Ypač daug mūsų kraštuose pastebime elnių, stirnų. Miškuose yra apie trys šimtai šernų dar likę. Gaila, bet su maru kovoti reikia, tad šernų labai mažėja. Gaila, kad ši liga nesitraukia. Taip pat pastebime, kad ženkliai daugėja vilkų, juos medžioti, jų skaičių reguliuoti būtina. Tik vėlgi mums nelabai pavyksta susikalbėti su valdžia, mat limitai sumedžioti žvėrims yra duodami labai riboti“, – pabrėžė Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas Lionius Stanevičius.

Didelė atsakomybė

Medžiotojai šiemet daug kalbėjo apie jiems tenkančią atsakomybę. Taip pat pasidžiaugė mūsų krašte nuolat augančiu tiek žvėrių, tiek medžiotojų skaičiumi.

„Džiaugiamės, kad turime tokį didelį medžiotojų ratą. Daug atsakingų, mylinčių gamtą bei gyvūnus

vyrų ir moterų yra mūsų draugijoje. Džiaugiamės, kad mūsų medžiotojai aktyviai dalyvauja

veikloje, prisideda prižiūrint žvėris ir medžioklės plotus.

Medžiotojas – tai ne tik žmogus, kuris dalyvauja medžioklėje – sumedžioja gyvūną, bet ir tas, kuris esant sunkmečiui padeda gyvūnams, esant ligoms vykdo jų prevenciją, esant per didelei populiacijai  ją reguliuoja. Medžiotojas – tai žmogus, mylintis gamtą, mylintis bei gerbiantis gyvūną – tiek gyvą, tiek sumedžiotą“, – kalbėjo L. Stanevičius.

Įsipareigojimai gamtai

Medžiotojų teigimu, medžioklė yra ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir įsipareigojimai gamtai. Medžiotojų globos dėka labai padaugėjo kanopinių žvėrių – tauriųjų elnių,

briedžių, stirnų. Šių žvėrių populiacija dar niekad nebuvo tokia gausi kaip dabar.

L. Stanevičius pasidžiaugė, kad medžiotojų gretos kasmet didėja – į gamtos mylėtojų bei puoselėtojų būrį įsitraukia vis daugiau žmonių. Šiuo metu Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugija vienija per šešis šimtus medžiotojų.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video