Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių rajone – arklio gelbėjimo operacija

Trečiadienį Krakių ir Kėdainių ugniagesiams gelbėtojams Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Meironiškių kaime teko atlikti neįprastą gelbėjimo operaciją – vaduoti į šulinį įkritusį arklį. Jis buvo įstrigęs maždaug 2 metrų gylyje. Apie valandą laiko trukusi gelbėjimo operacija baigėsi sėkmingai.

Pranešė savininkas

Bendrajame pagalbos centre skubiuoju pagalbos telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas, kad vietos gyventojai, atėję į laukus, rado į šulinį įkritusį savo arklį.

Kėdainių PGT nuotr.

Kėdainių PGT nuotr.

„8.38 val. pranešta, kad į šulinį įkrito arklys. Nuvykę Krakių ugniagesių komandos ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gyvulį rado maždaug 2 metrų gylyje šulinyje, įkritusi buvo užpakalinė arklio kūno dalis.Į pagalbą buvo pasitelktas ūkininkas su traktoriumi, kuris atkasė viršutinį šulinio žiedą. Ugniagesiai sudaužė cementinį žiedą ir išgelbėjo arklį“, – „Rinkos aikštei“ įvykio detales paaiškino Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.

Iškvietė gydytoją

Šeimininkas pagirdė prisikentėjusį nenuoramą, atnešė jam žolės. Ugniagesiai iškvietė nelaimėliui veterinarijos gydytoją, kuris galės nustatyti, ar pastarasis nepatyrė didesnių susižalojimų.

Gyvulio šeimininkai dėkojo Krakių ir Kėdainių ugniagesiams už skubią ir profesionalią pagalbą.

Padėkos žodžių vietos gyventojai negailėjo ir pagalbos ranką ištiesusiam bei savo techniką paskolinusiam ūkininkui. Iš viso gelbėjimo operacijoje dalyvavo 4 ugniagesiai ir pamainos vadas.

Tenka gelbėti

Kėdainių ugniagesiams gelbėtojams šiemet tai ne pirmas atvejis, kuomet tenka padėti ne žmogui, o gyvūnui. Štai Šv. Florijono dienos išvakarėse ugniagesiai gelbėjo griovyje įstrigusį vilkšunį. Šuo irgi buvo sėkmingai išgelbėtas.

Keletą kartų šiemet ugniagesiai skubėjo iš medžių nukelti katinų. Į tokius iškvietimus vykstama, tik kai sulaukiama Gyvūnų gerovės tarnybos prašymo.

Tiesa, dažniausiai priartėjus gelbėtojams katinai patys iš medžio išlipdavo ir jų kelti nereikėdavo.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video