Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių politikos ypatumai: visi postai – vienai opozicinei frakcijai

Nepaisant to, kad po nemažos pertraukos Kėdainių rajono tarybos opoziciją sudaro ne viena frakcija, o dvi, be to, viena partija nepriklauso nei valdantiesiems, nei opozicijai, opozicijai priskiriamų komisijų vadovų kėdes išsidalino tik viena frakcija – „Kėdainiai visų“, kurią sudaro tik Darbo partijos atstovai. Tai užkliuvo net ir patiems valdantiesiems.

Visos kėdės vienai frakcijai

Prieš prasidedant ketvirtajam savivaldybės tarybos posėdžiui buvo perskaityti trys frakcijos „Kėdainiai visų“ pranešimai.

Juose paskelbta, kad savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininku išrinktas frakcijos narys Dangiras Kačinskas, etikos komisijos pirmininke išrinkta Indrė Saldytė-Eigirdė, o antikorupcijos komisijos pirmininku išrinktas Vytautas Grigas. Opozicijos frakcijos vadovė „Kėdainiai visų“ ir opozicijos lyderė – Indrė Fiodorova.

Rajono tarybos darbą kontroliuojančios komisijos tradiciškai visuomet yra vadovaujamos opozicijos atstovų, tačiau šiuo kart, kaip jau minėta, visi postai atiteko tik vienai opozicinei frakcijai, kurioje yra vien darbiečiai, nei vieno posto neužėmė kitos opozicinės frakcijos – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ nariai.

Užkliuvo net valdantiesiems

Toks vienašališkas opozicijai priklausančių postų pasidalijimas užkliuvo ir dabar valdančiųjų pozicijoje esantiems, tačiau praėjusią kadenciją opozicijoje dirbusiems liberalams.

„Turint ilgametę patirtį tarybos darbe, man labai negražiai pasirodė šių trijų komitetų opozicijos lyderių pasiūlyti kandidatai. Ne personalijos, bet pats principas – juk yra dar viena frakcija, kuri pasiskelbė opozicine, tad labai negražu, kai viena frakcija pasiskelbė visus vadovus iš savo frakcijos.

Mano manymu, bent vieno pirmininko kandidatūra turėjo būti pasiūlyta kitai frakcijai, na, prastas vaizdas susidaro“, – sakė liberalas Saulius Grinkevičius.

Tuo tarpu frakcijos „Kėdainiai visų“ lyderė Indrė Fiodorova atsakė: „Kandidatūros ir šie tarybos nariai pateikti yra geri, kompetentingi ir mūsų frakcijos nuomone puikiai tinka eiti šias pareigas.

Tarybos narys labai drąsiai teigia, kad mes nekalbame su kita opozicine frakcija taryboje. Kalbamės, bendraujam. Pareiškimas, manau, yra visiškas melas, pasisakymas iš nežinojimo“, – sakė I. Fiodorova.

S. Grinkevičius jai pasiūlė „rinkti žodžius“, o apkaltinimą melu sakė svarstantis pasitikrinti ir naujai suburtoje Etikos komisijoje.

Dirba ne dėl postų

Po rajono tarybos posėdžio paklaustas, kodėl Demokratų sąjungos frakcija „Vardan Lietuvos“ taryboje neužėmė nei vieno opozicijai priklausančio posto, šios frakcijos lyderis Paulius Aukštikalnis sakė: „Mūsų frakcija ne dėl postų atėjo į tarybą, o dėl to, kad tarnautume mūsų bendruomenei. Savo nuomonę norime visada išsakyti tiesiai, atvirai, nederindami ir nedarydami jokių kompromisinių susitarimų. Dirbsime laisvai ir svarbiausia – pasiskelbę opozicine frakcija, mes prisiimame kontrolės pareigas, kad nebūtų piktnaudžiaujama ir dirbama kažkieno interesams“.

Rekomenduojami video