Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių miškuose – pavojingai aukštas gaisringumas

Valstybinės miškų urėdijos Radviliškio padalinio (į šį padalinį įeina ir Kėdainių rajono miškai) miškininkai skambina pavojaus varpais. Miškininkai praneša, kad lietaus stoka ir nusistovėję karšti orai mūsų rajone kelia miškų gaisringumo lygį – Kėdainiuose jis jau yra ketvirtos klasės. Tai reiškia, kad gaisrams kilti sąlygos yra palankios, o tikimybė siekia net 30–60 procentų.

Itin pavojingiHidrometeorologai perspėja, kad gaisringumas kasdien vis didėja, situacija darosi kritinė, o ar reikės imtis kokių nors priemonių, paaiškės šios savaitės pradžioje. Viskas dabar priklauso nuo iškrisiančio kritulių kiekio mūsų rajone.

Taip pat pranešama, kad kai kurie mūsų miškų masyvai yra itin pavojingi, todėl miškininkai ir ugniagesiai perspėja gyventojus miškuose būti itin atsargius. Vienas pavojingiausių masyvų – pušynai Babėnų miške. Šis miškas vertinamas kaip vienas degiausių. Tiesa, kol kas miškų lankymas fiziniams asmenims mūsų rajone nėra ribojamas.

Prašo supratimo

„Situacija yra iš tiesų labai nekokia, visur labai sausa. Sausos žolės, sausi krūmynai, išdžiuvę miškai – tad labai didelė tikimybė įsiplieksti gaisrui.

Gyventojų prašome nedeginti žolės ar kitų kultūrų, nes tokie gaisrai gali labai išplisti. Pamačius nedidelį gaisrą atviroje teritorijoje reiktų pamėginti jį numalšinti parankinėmis priemonėmis, galima šakomis, galima bandyti užtrypti, kad gaisras neišplistų į didesnę teritoriją. O jeigu jau nepavyksta susitvarkyti, nedelsiant reiktų kviesti ugniagesius bendruoju pagalbos telefono numeriu 112“, – pabrėžia Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.

Draudžiama kūrenti

Miškininkai primena gyventojams, kad šiuo metu lankantis miškuose būtina elgtis atsakingai ir atsargiai. Nes, kaip rodo statistika, dažniausiai gaisrus miškuose sukelia neatsargūs poilsiautojai, numetę neužgesintą nuorūką, degtuką arba palikę neužgesintą laužą.

Miške dabar labai greitai gali užsiliepsnoti sausa žolė, spygliai, dervingos medžių šakelės, sausos samanos. Ypač didelį pavojų miškams kelia juose deginami laužai. Todėl esant sausam ir karštam orui juos kūrenti miške draudžiama.

Gresia baudos

Miškininkai, ugniagesiai bei aplinkosaugininkai primena, kad tyčiniams padegėjams numatyta griežta atsakomybė. Jei didelė dalis miško išdega, tai kompensuoti žalą reiktų ne tik už išdegusį mišką, bet ir gyvūniją, augmeniją, sunaikintą miško paklotę ir taip toliau. Gali būti, kad specialiai sukėlęs gaisrą žmogus gali neišsimokėti visą gyvenimą.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video