Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių krašto medžiotojai minėjo savo globėjo – Šv. Huberto dieną

Bene pats įtakingiausias ir svarbiausias medžiotojų globėjas Europoje yra šventasis Hubertas. Tad kiekvienais metais medžiotojai mini savo globėjo dieną. Kėdainių rajono medžiotojai šią dieną iškilmingai šventei paminėti rinkosi į Šv. Jurgio bažnyčią. Dalis krašto medžiotojų savaitgalį šventę tęsė Jurbarko rajono Raudonės pilyje, kur vyko įvairūs visos Lietuvos medžiotojams skirti renginiai.

Aukojo šv. Mišias

Šv. Huberto – medžiotojų globėjo – dieną respublikos mastu vyksta įvairiausi renginiai šiai progai paminėti.

Kėdainių rajono medžiotojai šią dieną iškilmingai šventei rinkosi į Šv. Jurgio bažnyčią, kur klebonas Artūras Stanevičius aukojo mišias už medžiotojus, jų šeimas ir gyvąją gamtą.

Medžiotojų maldoje buvo prašoma, kad gamtoje nebūtų ligų, medžioklėse neįvyktų nelaimių.

Vyko aptarimas

Pasibaigus mišioms parapijos klebonas A. Stanevičius visus pakvietė pabendrauti prie arbatos puodelio.

„Linkime gražių akimirkų gamtoje, taiklių šūvių, įspūdingų trofėjų. Šiandien susirinkome bažnyčioje, kuri yra puiki vieta apmąstymui apie žmonių ir gyvūnijos vietą žemėje.

Kėdainių rajono medžiotojai nuoširdžiai dėkoja parapijos klebonui A. Stanevičiui už aukotas šv. Mišias, skirtas Šv. Huberto dienai paminėti“, – dėkojo Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Visa Lietuva

Dalis krašto medžiotojų savaitgalį šventę tęsė Jurbarko rajono Raudonės pilyje, kur vyko įvairūs visos Lietuvos medžiotojams skirti renginiai.

Ši šventė buvo atvira visiems – ir medžioklės tradicijas pristačiusiems medžiotojams, ir jomis susidomėjusiems ar pasmalsauti į Raudonę užsukusiems miestelio svečiams.

Nors hubertinėms skirti medžiotojų renginiai nėra jokia naujiena, tačiau šį kartą Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos organizuojama šventė sukvietė ne tik Jurbarko krašto, bet medžiotojus ir jų bendraminčius iš visos šalies.

Ši diena taip pat buvo ir keletą mėnesių Raudonės pilyje eksponuotos milžiniškos medžioklės trofėjų parodos uždarymas.

„Surengti tokią šventę buvo sena svajonė. Todėl susirinkome su būrelių vadovais, apsitarėme, ką ir kaip norėtume daryti, ką galėtumėme parodyti žmonėms ir ėmėmės darbo“, – sakė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Jurbarko skyriaus pirmininkas Daivaras Rybakovas.

Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius dėkoja parapijos klebonui A. Stanevičiui už  aukotas šv. Mišias, skirtas Šv. Huberto dienai./Gedimino Karlos nuotr.

Pasak jo, šventė susidėjo iš kelių dalių. Ją pradėjo iškilminga eisena Raudonės miestelyje, kurią lydės Mažosios Lietuvos medžioklinių ragų ansamblis „Kurtinys“.

Eisenos dalyviai nešė sumedžiotą elnią, o tuomet pilies vidiniame kieme aukotos šv. Mišios. Vėliau sekė linksmoji šventės dalis – ragautuvės ir šokiai.

Rekomenduojami video