Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių gyventojai jau gali naudoti viešai tiekiamą vandenį gėrimui ir maistui

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad šiandien pavakare, sulaukus valstybinių mėginių laboratorinių tyrimų rezultatų, atnaujintas leidimas naudoti gėrimui ir maistui ruošti vandenį, tiekiamą iš Kėdainių I vandenvietės. Ištyrus 13 valstybinių mėginių, atrinktų iš 7 vandenvietės gręžinių bei vandens paruošimo etapuose ir iš vartotojų čiaupų, leistinas normas viršijančios gyvsidabrio koncentracijos nė viename mėginyje nenustatyta.

Sprendimas laikinai uždrausti vartoti vandenį maistui buvo priimtas siekiant apsaugoti vartotojus, gavus informacijos, jog viename iš įmonės savikontrolės mėginių buvo nustatyta beveik dvigubai leistiną normą viršijanti gyvsidabrio koncentracija. Tačiau kilusių įtarimų nepatvirtino nei VMVT inspektorių atrinkti valstybiniai, nei UAB „Kėdainių vandenys“ papildomi savikontrolės mėginiai.

Vadovaujantis atsargumo principais, UAB „Kėdainių vandenys“ bus nurodyta vykdyti dažnesnę nei įprasta tiekiamo geriamojo vandens saugos ir kokybės rodiklių stebėseną.

Rekomenduojami video