Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiečiai imasi iniciatyvos: valomos Nevėžio pakrantės

Kėdainiečiai imasi gražios iniciatyvos, mat kone kasdien galime išgirsti apie sutvarkytą ir išvalytą kokį nors Kėdainių miesto kampelį, paūpį, parką. Tokios savanoriškos akcijos ir pilietiškumo išraiškos parodo, kad kėdainiečiams rūpi, kokioje aplinkoje jie gyvena, kad žmonės tampa vis sąmoningesni, o mūsų miestas gražėja ne tik valdininkų, bet ir paprastų žmonių dėka.

Dėl savęs

Kėdainietis žvejys Marius Čižeika mėgsta pabūti gamtoje su meškere rankoje. Vyras sako, kad vienas didžiausių gyvenimo malonumų yra buvimas gamtoje, o švari gamta – visų mūsų namai.

„Šiandien apkuopiau vietelę prie Nevėžio, tik nebaigiau, nes maišų pritrūkau. Visi galim tai padaryt skirdami valandą ar dvi savo laiko. Ne kažkam už ačiū tai darom, o dėl savęs pačių, kad galėtumėm atsipalaiduot sėdėdami tvarkingoj aplinkoj. Prišiukšlins kiaulės, aš vėl surinksiu, o jei už rankos pagausiu, maloniai paspausiu dešinę. Atsuksiu kitą veido pusę ir liepsiu susirinkt, ką išbarstė. Saugokim gamtą ir ji mums už tai atsidėkos“, – dėstė kėdainietis M. Čižeika.

Sugalvojo akciją

Vyriškis nori savo pavyzdžiu užkrėsti ir kitus žvejus ar šiaip žmones, mėgstančius pasivaikščioti gamtoje, palei upę. Jis sugalvojo gamtos švarinimo akciją ir net įsteigė prizą.

„Gerumo manijos apsėstas nusprendžiau tuo gerumu pasidalinti su jumis. Turiu atliekamą, nenaują, bet neblogą spininginį kotą, kurį noriu padovanot tvarkingam, gamtą mylinčiam žvejui.

Jei nori laimėti šį meškerykotį, tu surandi prišiukšlintą vandens telkinio pakrantę, sutvarkai ją, padarai kelias nuotraukas „prieš“ ir „po“, nuotraukas ir aprašymą įkeli į Kėdainių žvejų grupę ir balandžio 20 dieną išrinksiu vieną labiausiai patikusį autorių, kuris lydekų sezoną pradės „nauju-naudotu“ spiningu! Tikiuosi, prie akcijos prisidės daugiau žvejų, kurie parems dovanomis gamtos mylėtojus“, – akcijos taisykles dėstė gamtos mylėtojas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video