Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaunių gyventojus skandina dulkių debesys

Kaunių kaimo gyventojai ilgus metus kenčia nuo žvyruota danga padengto kelio ruožo link Karvės olos. Į Biržiečių žodžio redakciją nebegalintis kęsti gyvenimo dulkių debesyje atskubėjo Kaunių kaimo gyventojas Jonas Šlekys.

Vyras pasakojo, jog ilgus metus besikeičiančių valdžių pažadų atsibodo klausytis, tikėjo, jog naujojo mero pažadai pagaliau bus įgyvendinti ir Kaunių kaimo pagrindinė gatvė pagaliau bus asfaltuota. Deja. Vasara skaičiuoja paskutines dienas, eismas šia kelio atkarpa yra gan judrus, vyksta ne tik automobiliai, bet ir traktoriai, kombainai. Nors ir greitis yra ribojamas, vargu ar kas to laikosi. Vyras stebėjosi, jog net moterys lekia ir kelia didžiulius dulkių kamuolius.

Biržų rajono Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas sakė, jog ši problema nėra naujiena. Pasak seniūno, kelio ženklai, ribojantys greitį ir transporto svorį, nėra sprendimo būdas. Žmonės paprastai retai pristabdo, o ir sunkiasvoriams automobiliams dėl neaiškių priežasčių neretai šis kelias atrodo patrauklesnis.

Seniūnas pastebėjo, jog jeigu šis kelias nevestų į Karvės olą, galbūt nebūtų tokio didelio automobilių srauto. Atvažiuojantys apžiūrėti gamtos paminklo dažnai pasuka nuo pagrindinio kelio pro žvyruotą dangą. Žinoma, gal ir ne visi žino, jog važiuojant pro miestą laukia patogus ir naujai sutvarkytas kelias. Saulius Eigirdas išreiškė savo nuomonę, jog kuriant įmonę ar turistams lankomą objektą, pirma reikia pasirūpinti infrastruktūra. Pats seniūnas patikino, jog jau derina reikalus ir tikisi šią atkarpą tvarkyti artimiausiu metu, pilant specialią druską. Pagal praktiką kitose savivaldybėse, apdorotos žvyro dangos dulkėjimas sumažėja 70 – 90 proc.

Biržų rajono savivaldybės administracijos Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera sakė, jog artimiausiu metu yra planuojama pradėti kelio Karajimiškis – Kauniai kapitalinio remonto projekto rengimo darbus. Užbaigus projektavimo darbus bei gavus finansavimą darbai turėtų prasidėti. Pasak specialisto, tai vyktų ne anksčiau kaip 2021 ar 2022 m. Specialistas patvirtino, jog yra planuojama mažinti dulkėtumą kelio atkarpoje ties šalia kelio esančiomis sodybomis cheminėmis priemonėmis.

 

Žaneta KATKŪNAITĖ

Rekomenduojami video