Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaštonai pasmerkti išnykti?

Kasmet  pavasarį „Rinkos aikštė“ rašo apie Kėdainių miesto seniūnijos vykdomą medžių gelbėjimą. Mieste augantys kaštonai ir anksčiau, ir šiais metais buvo, ir kitais metais bus gelbėjami nuo negailestingų kenkėjų – keršakandžių, kurios kaštonams kelia išties didelį pavojų – joms įsisukus, medžių lapai pagelsta ir visai sunyksta. Kėdainių miesto seniūnas sako, kad šiais metais medžių gelbėjimas davė teigiamų rezultatų, tačiau visiškai medžių apsaugoti nepavyksta.

Puola senus

„Ligos puola senus medžius. Šiemet Č. Milošo gatvėje mūsų priemonės visiškai neišgelbėjo medžių nuo kenkėjų – vietomis lapai sukosi, rudavo.  Žinoma, jei nebūtume statę namelių-gaudyklių, medžiai būtų nurudavę dar vasarą. Priemonės veikia, tačiau ir kenkėjai labai agresyvūs. Štai Respublikos gatvėje kaštonai žaliavo iki pat rudens, ten kenkėjų nebuvo matyti. Bet ten ir medžiai dar visai jauni“, – šiųmetę situaciją apžvelgė miesto seniūnas Algirdas Krivičius.

Specialūs nameliai

Miesto seniūnija, siekdama išgelbėti kaštonus, jau keleri metai juos kiekvieną pavasarį apjuosia specialiomis kenkėjų gaudyklėmis. Šiemet papildomai dar buvo statomi ir specialūs nameliai-gaudylės, todėl žmonės ne ant visų medžių galėjo pamatyti specialias gelbėjimo juostas.

„Šiemet šių darbų taip pat neatsisakyta. Kitąmet darbai bus tęsiami. Medžiai nuo ankstyvo pavasario bus gelbėjami visame mieste. Specialistai sako, kad medžių gelbėjimas yra ilgametis procesas, nes mes pamažu naikiname kenkėjus. Taigi ir kitąmet statysime gaudykles, specialius namelius ir gelbėsime mūsų kaštonus“, – tikino seniūnas A. Krivičius.

Nukenčia mažiau

Miesto seniūnas teigia, kad jau keletą metų vykdomas kaštonų gelbėjimas duoda rezultatų. Anot A. Krivičiaus,  medį apsukus specialia gaudykle ar į jį įkėlus specialų namelį-gaudyklę, medis nukenčia mažiau ir žaliuoja visą jam skirtą laikotarpį. Prieš keletą metų, kaip nebuvo imtasi priemonių, kaštonai nyko akyse, labai rudavo, situacija buvo iš tiesų prasta.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video