Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karštymetyje dega javai

Pirmadienio popietę ugniagesiai skubėjo į Pajuodupio kaimą Vėžaičių seniūnijoje gesinti liepsnojančio javų lauko. Per šią javapjūtę tai jau trečia nelaimė – anksčiau irgi vėžaitiškio ūkinininko valdose įsiplieskė, taip pat agluonėniškio javų lauke plaikstėsi liepsnos. Pareigūnai planuoja reidus į javapjūtės vietas, kur tikrins, ar su tvarkingais kombainais bei kita žemės ūkio technika dorojamas derlius.

Pirmadienį Pajuodupio kaime pleškėjo 7 hektarų javų laukas. Pasak Gargždų PGT vyriausiojo specialisto Arūno Armalio, gaisras įsiplieskė puskilometrio ilgio ražienoje, po to persimetė į krūmokšnius ir javus. Ūkininkas bandė gelbėti lauką traktoriumi apardamas jo kraštus. Išdegė didelis plotas – ne tik ražiena, bet ir javai supleškėjo.

„Ugniagesiai darys reidus – lankysis javapjūtės vietose, kur tikrins, ar žemės ūkio technika tvarkinga, – kalbėjo A. Armalis. – Kombaine turi būti du 4 kg gesintuvai ir nedegus audeklas, o kitoje žemės ūkio technikoje – 4 kg gesintuvas. Klaipėdos rajone per šią javapjūtę įsiplieskė trys gaisrai, jų kyla ir kitose savivaldybėse. Prieš išvažiuojant į laukus kulti kombainus reikia patikrinti ir sutvarkyti“. Dėl sausros reikia būti itin atsargiems – nenumesti neužgesintos nuorūkos į ražieną ar panašiai.

Pasak pareigūno, į grūdų supirkimo įmones ūkininkai atveža grūdus su žemės ūkio technika, kurioje nėra gesintuvų. Reidų metu pareigūnai tikrins ir baus netvarkingus, neatsakingus žemdirbius.

Rekomenduojami video