Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karantino užklupti gyventojai šluoja vaistinių lentynas: populiariausi vaistai – peršalimui gydyti

Nuo spalio 28-osios karantinas galioja jau 21-oje savivaldybėje. Situacija šalyje tampa panaši į pavasario karantiną, kai prekybos centrai ir kitos prekybos vietos buvo tiesiog šluojamos. Karantinui grįžus vaistinės jau sako pastebinčios besikeičiantį gyventojų elgesį – daugumoje savivaldybių aktyviau perkami preparatai peršalimui gydyti.

Lietuvai pamažu grįžtant į karantiną, keičiasi gyventojų elgesys. Be to, kad atsirado naujų reikalavimų gyventojams, jie savarankiškai ruošiasi antrajam pikui. Vaistinės sako pastebinčios besikeičiantį gyventojų elgesį. Kai kur suskubta pildyti namų vaistinėles, tačiau kiekvienoje savivaldybėje situacija gali būti kitokia. Perka preparatus peršalimui gydyti „Gintarinės vaistinės“ rinkodaros skyriaus vadovė Irena Tėvelienė sako, kad vos karantinui įsigaliojus 21-oje šalies savivaldybėje, regionų vaistinėse pirkėjų srautai išaugo daugiau nei 10 proc.

„Ypač padidėjo dezinfekcinių priemonių, apsauginių kaukių paklausa, taip pat daugiau įsigyjama vaistų peršalimo simptomams mažinti, imunitetui stiprinti“, – naujienų portalui tv3.lt komentuoja I. Tėvelienė. Šios vaistinės atstovės teigimu, vienose savivaldybėse, lyginant su kitomis, apsaugos nuo koronaviruso priemonių paklausa išaugo keliskart.

„Kai kuriuose mažesniuose miestuose – Trakuose, Elektrėnuose, Skuode, Raseiniuose, Kretingoje, Šilalėje – apsauginių kaukių ir dezinfekcinių priemonių pardavimai išaugo net 60 proc. Tuo tarpu Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje užfiksuotas daugiau nei 30 proc. padidėjimas“, – informacija dalijasi I. Tėvelienė.

 „Gintarinės vaistinės“ atstovė sako, kad peršalimo simptomams mažinti skirtų preparatų paklausa labiausiai padidėjo Vilniuje, Kretingoje, Skuode, Elektrėnuose, Telšiuose ir Šiauliuose. Namų vaistinėlė Perka daugiau receptinių vaistų „Camelia“ vaistinės komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė sako, kad kai kur pirkėjų srautai sumažėjo. Tačiau viena populiariausių prekių vis tiek yra peršalimui gydyti skirti preparatai.

„Vaistininkas, kuris dirba vaistinėje, esančioje poliklinikoje, sako, kad pacientų skaičius šiomis dienomis yra sumažėjęs. Visgi viename iš Šeškinės prekybos centrų dirbanti vaistininkė pastebėjo, kad pastarosiomis dienomis klientų šiek tiek padaugėjo – jie perka maisto papildus imunitetui stiprinti, dažniau su kitomis prekėmis įsigyja ir vaistų nuo karščiavimo, skausmo“, – naujienų portalui tv3.lt sako Ž. Juškytė.

Šių vaistinių tinklo atstovė teigia, kad daugiau žmonių perka receptinių vaistų. „Telšiuose dirbanti vaistininkė sako, kad pastaruoju metu taip pat padaugėjo ir pacientų, kurie vaistus perka pagal receptus – sergantieji lėtinėmis ligomis apsirūpina ilgesniam laikui“, – komentuoja Ž. Juškytė.

Vilniuje „Camelia“ vaistinėje dirbantis vaistininkas Rimvydas Blynas dar išskiria tai, kad didelio antplūdžio vaistinėse nėra dėl to, kad žmonėms vaistų ir kitų produktų atsargų dar liko iš pirmojo karantino. „Galbūt dauguma pacientų iki šiol dar jų turi namuose, todėl šiuo metu masiškai apsipirkinėti neina“, – sako vaistininkas.

 Skirtingi miestai reaguoja skirtingai

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad paskelbus apie karantiną skirtingų miestų gyventojai ir reagavo skirtingai.

 „Klientų srautas šį pirmadienį ir antradienį vidutiniškai dviem procentais sumažėjo didžiuosiuose miestuose – Kaune, Klaipėdoje ir Vilniuje. Kituose miestuose jis didėjo“, – naujienų portalui tv3.lt sako L. Bielskė. Šios vaistinės atstovė sako, kad taip pat pastebi besikeičiančius gyventojų įpročius apsipirkinėjant. Žmonės po truputį įpranta į vaistines ateiti rečiau ir nusipirkti daugiau.

„Antroji Covid-19 banga visai kitokia. Stebime klientų įpročių pasikeitimą, o vaistinėse sulaukiame kitokių klausimų nei pavasarį. Klientai į vaistines užsuka rečiau, bet čia įsigyja daugiau reikiamų medikamentų ir sveikatos priežiūros priemonių. Lygindami kelias dienas iki karantino su savaite prieš, matome, kad gyventojai ruošėsi ir pildė namų vaistinėles“, – komentuoja L. Bielskė.

Karantino režimas šiuo metu galioja 21-oje savivaldybėje: Vilniaus ir Vilniaus rajono, Kauno, Klaipėdos miesto ir rajono, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono savivaldybėse, taip pat pratęstas karantinas Raseinių rajono savivaldybėje.

 

Rekomenduojami video