Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karantino švelninimas: štai, kas keičiasi nuo ketvirtadienio

Lauke veidą ir nosį dengiančios kaukės nuo ketvirtadienio galėsime nesidėti. Vyriausybė šį reikalavimą keičia į rekomendaciją, dėl to gatvėje kaukės bus neprivalomos. Tiesa, jas nešiotis su savimi viestiek reikės. Mat dalyje viešų ir beveik visose uždarose erdvėse, parduotuvėse, įstaigose kaukės išlieka būtinos.

Vyriausybė pristatė ir daugiau karantino švelninimo priemonių. Mokiniai galės greitai sugrįžti į klases, buriuotis bus leidžiama didesnėms žmonių grupėms.

Dalis žmonių kaukių, respiratorių arba išviso nenešioja, arba jas dėvi netaisyklingai, tik dėl vaizdo. Šiandien Vyriausybė nusprendė pakeisti karantino taisykles. „Dėl apsaugos priemonių dėvėjimo. Viešose vietose, atvirose viešose vietose tai tampa rekomendacija išskyrus pakankamai rizikingas vietas“, – sako Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Nuo ketvirtadienio viešose vietose dėvėti kaukes nebus privaloma. Tiesa, yra išimčių. Gyventojai vis dar privalės dėvėti kaukes dalyje atvirų erdvių: turgavietėse ar kitose atvirose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijoje, bei viešojo transporto stotelėse.

Užsidengti burną ir nosį bus vis dar privaloma visose uždarose erdvėse išskyrus maitinimo įstaigas ir sporto vietas.

„Aš vis tiek noriu paraginti Lietuvos žmones, kurie vaikšto, ilsisi, darbiniais klausimais juda, gatvėse naudoti tas apsaugos priemones. Aišku, ten kur neturime kontakto su žmonėmis, tai tikrai jos nėra reikalingos“, – pasakoja S. Skvernelis.

„Ne visur tos priemonės dings. Jos dings tik tai dalyje viešų atvirų vietų, kai kuriose atvirose vietose, kur žmonės būriuojasi turgavietėse ar kitose vietose, kur yra žmonių susibūrimai, priemonės išliks“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Naujienų yra ir daugiau. Iki šiol visose viešose vietose galiojo taisyklė, kuri leido atvirose viešose erdvėse burtis tik 2-iem asmenims. Nuo ketvirtadienio grupės dydis galės būti didesnis – 5 asmenys.

Tiesa, vis dar bus privaloma išlaikyti 2 metrų atstumą ir kontaktuoti ne ilgiau nei 15 minučių. Šios taisyklės negalioja artimiems giminaičiams.

Nuotolinis mokymasis namuose taip pat artėja į pabaigą. Jau anksčiau buvo nuspręsta, kai mažiausieji į darželius grįžti galės nuo gegužės 18-os dienos. Šiek tiek vėliau startuoti galės iki kitos įstaigos. Mokykloms bus sudaryta galimybė pamokas vesti klasėse bent 2 savaites. Pradinukai – nuo gegužės 25 dienos, o vyresniųjų klasių mokiniai – nuo birželio 1 dienos.

Tiesa, tai nebus privaloma, kiekvienos mokyklos bendruomenė pasitarusi su savivaldybe pati spręs, ar nutraukti nuotolines pamokas ir grįžti į klases. „Tai yra palikta spręsti steigėjui šitų mokyklų, mokyklų administracijai ir bendruomenėms. Jeigu bus toks poreikis ir galimybė, procesas gali būti atnaujintas įprastu būdu, taikant papildomas saugumo priemones. Jeigu yra poreikis taikyti ir mišrų būdą, tiek kontaktinį, tiek nuotolinį mokymą. Arba likti prie nuotolinio mokymo“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Kavinės, restoranai ir kitos viešojo maitinimo įstaigos duris vėl galės atverti gegužės 18-ąją. Iki šiol veikti galėjo tik lauko kavinės, barai bei maistą išsinešimui gaminančios įstaigos. Tiesa, valdžia sukūrė vieną svarbią sąlygą. Visos viešojo maitinimo įstaigos viduje galės dirbti nuo 8-os valandos ryto iki 22-os valandos vakaro. Tai galioja ir naktinėmis pasilinksminimo vietoms.

Imunologai pozityviai vertina tokius Vyriausybės veiksmus. Esą griežtas karantinas Lietuvai šiuo metu nebūtinas. „Nėra priežasčių, kodėl mes turėtumėme laikytis griežto karantino, nes lyginant su kitomis Europos šalimis, kur vis dar fiksuojama po kelis šimtus susirgimų per dieną, ten jau yra tos švelninimo priemonės priimamos.

Tai Lietuvoje, kurioje tikrai nėra dideli sergamumo rodikliai, būtų labai keista, jeigu tos priemonės išliktų labai griežtos“, – sako imunologė Aurelija Žvirblienė.

Karantino sąlygų lengvinimą kritiškai vertina restoranų, barų atstovai. Esą dėl žmonių srauto ribojimo ne visada apsimoka iš viso atidaryti restoraną. „Jau suprantam, kad apyvartų iš lauko kavinių buvo kokie 10-15 procentų. Tai realiai, jeigu išlaikysim tuos atstumus, tai visas tas mūsų pajamas galima braukti per pusę. Jeigu kavinėje veiks 2 staliukai pagal 2 metrus iš visų pusių, ar yra prasmė atsidarinėti?“, – pasakoja viešbučių ir restoranų atstovė Evalda Šiškauskienė.

Nuo gegužės 30-osios be žiūrovų galės vykti profesionalaus sporto varžybos bei kiti renginiai iki 30-ies žiūrovų.

Nuo gegužės 18-osios vėl bus leidžiama teikti odontologijos paslaugas.

Karolis Klikna

Rekomenduojami video