Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karantino koridoriuje – šviesos ženklai: sergančiųjų mažėja, vakcinacija įsibėgėja

Metų pirmoji dekada teikia vilties: įsibėgėja vakcinacija, mažėja sergančiųjų, stabilizuojasi padėtis ligoninėse. Tačiau tiek medikai, tiek pareigūnai dirba visu pajėgumu. Juolab kad spaudžiant šaltukui ir žemę nuklojus puriam sniego kilimui tenka užtikrinti tvarką ne tik kelių kontrolės punktuose, bet nepamiršti ir masiškai prie kalnų traukiančių žiemos pramogų mėgėjų – nevalia būriuotis.

Ligoninėje padėtis stabilizavosi

Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja Virgina Ruškienė stebi koronavirusu sergamumo statistiką kiekvieną dieną. Pirmadienio duomenimis, 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų Klaipėdos rajone siekė 670,3 (anksčiau būdavo ir 1200–1300). Teigiamų tyrimų procentas nuo išsityrusiųjų, kuris siekė ir 30 proc., taip pat yra ženkliai sumažėjęs, per paskutines 7 dienas siekia 16,6 proc. „Mažėja gydymo įstaigų lovų užimtumas, mažesnis ir pacientų, kuriems reikalinga plaučių ventiliacija, deguonis, skaičius. Ligoninėse situacija pamažu stabilizuojasi, taip pat ir Gargždų ligoninėje“, – atsargiai pasidžiaugė vyriausioji gydytoja V. Ruškienė, tačiau akcentavo, kad atsipalaiduoti tikrai dar neverta.

Gargždų ligoninėje pirmadienį buvo 52 ligoniai, iš jų 12 – koronavirusas. Per savaitgalį paguldyta į ligoninę dviejų asmenų šeima. Septyniems sergantiesiems COVID-19 reikalingas deguonis. Mirčių Gargždų ligoninėje nefiksuota nuo sausio 4 d. Pamažu į darbus grįžta ir iš rikiuotės išėjęs personalas. Tačiau dar yra COVID-19 sergančios 6 slaugytojos ir 6 asmenys kito personalo. Iš viso 24 nedarbingumo lapeliai, iš kurių, kaip minėta, 12 – koronavirusas. „Jau persitvarkome skyrius, pradėsime vėl dirbti kaip dirbome anksčiau. Paliksime vieną kovidinį skyrių, ten 10–12 ligonių. Diferencijuosime, kad kiti pacientai galėtų gauti stacionarias paslaugas“, – kalbėjo V. Ruškienė.

Gargžduose veikiančiame mobiliajame patikros punkte anksčiau per dieną buvo paimama apie pusšimtis testų, o dabar būna ir 10–15. „Stebėsime ir vertinsime, ar verta dirbti šeštadienį, juolab kad prognozuojami šalčiai, o poreikis tikrintis taip sumažėjęs, punktas pustuštis“, – atvirai sakė Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja.

Savaitgalį pasklido žinia, kad Lietuva yra tarp 10 daugiausia nuo koronaviruso skiepijančių šalių, tačiau gerus vakcinavimo rezultatus temdo šešėlis dėl galimų korupcijos apraiškų, kurios pastebėtos kai kuriose Lietuvos ligoninėse. Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad bus imtasi tokių situacijų tyrimų.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys informavo, jog siekiant užtikrinti vakcinacijos proceso skaidrumą gyventojams atnaujinama pasitikėjimo linija 8 800 66 004 – galimybė pranešti telefonu apie galimus pažeidimus dėl skiepijimo prioriteto eilių. Vakcinacijai Gargždų ligoninėje vadovavo organizuojanti įstaiga, t. y. Klaipėdos universitetinė ligoninė. „Jokio spaudimo iš išorės, kad kažkas norėtų pasiskiepyti be eilės, nepatyriau. Skiepijome tuos, kurie dirba pirmutinėse gretose, vakcinas numatėme ir tiems, kurie užtikrina budėjimą Priėmimo skyriuje, tai ir atvažiuojantieji, ir iš Gargždų PSPC. Jei jų nebūtume paskiepiję, netektume darbuotojų, užtikrinančių paslaugų teikimą visą parą. Dirbantieji Priėmimo skyriuje budėjimo metu eina ir į kovidinį skyrių, jei prireikia. Tad jokių lipimų per galvą nebuvo, skiepijimas vyksta tvarkingai pagal nustatytą tvarką“, – užtikrino Gargždų ligoninės vyriausioji gydytoja.

Šalutinis poveikis nepasireiškė

Gargždų ligoninėje iš apie 160 pirmaeilėse pareigose dirbančių personalo darbuotojų paskiepyti 75. Likusieji nesiskiepijo dėl įvairių priežasčių: vieni persirgo, kiti dar abejoja. Tačiau šią savaitę dar bus skiepijami tie, kurie persigalvojo ir skiepo nuo COVID-19 jau pageidauja. Pirmadienio duomenimis, persigalvojusiųjų – 6. Pakartotinės vakcinos nuo koronaviruso Gargždų ligoninės medikus turėtų pasiekti sausio 18 bei 28 dienomis. Tačiau, anot V. Ruškienės, datos gali keistis.

Paklausta, ar nė vienam paskiepytajam Gargždų ligoninėje nepasireiškė vakcinos šalutiniai poveikiai, V. Ruškienė atsakė: „Iš mūsų įstaigos tikrai nė vienam. Buvo tik vietinė reakcija, jautėsi dūrio vieta, ir tiek. Jokių temperatūrų ir pan.“

Per savaitgalį – 12 protokolų

Klaipėdos rajono policijos komisariatui laikinai vadovaujantis Reagavimo skyriaus viršininkas Andrius Burba „Bangai“ sakė, kad savaitgalį, kontroliuojant judėjimą tarp savivaldybių, Klaipėdos rajone veikė 6 punktai skirtingose vietose. Policijai talkino Šaulių sąjunga, Karo policija. Šeštadienį dirbo 3 ekipažai, o sekmadienį mažiau. Tądien labiau orientuotasi į pajūrį, Karklę, Olando Kepurę. „Buvo žmonių, tačiau nedaug, dauguma – 1 šeimos ūkis. Pareigūnai patruliavo, vaikščiojo, pažeidimų neužfiksuota“, – sakė A. Burba. Kontroliuojant judėjimą tarp savivaldybių per visą savaitgalį surašyti 6 protokolai, taip pat 6 protokolai surašyti dėl būriavimosi. „Žmonės buvo piktybiškai nusiteikę, reikėjo taikyti atsakomybes“, – atvejus apibūdino Klaipėdos rajono komisariatui laikinai vadovaujantis A. Burba. http://gargzdai.lt/300x250_3.html

Anot jo, šis savaitgalis buvo specifinis, mat reikėjo atitinkamą dėmesį skirti ne tik kontrolės postams, bet ir kalnams, kurie viliojo žiemos pramogų išsiilgusius gyventojus. Policijos pareigūnai lankėsi Gargždų miesto parke, kur įprastai susirenka nemažai žmonių pasimėgauti čiuožimu nuo kalno šlaitų, taip pat neaplenkė Utrių kalno, užsuko ir į Agluonėnus, prie Laukžemių tvenkinio. „Prie kalnų susirinkę žmonės buvo geranoriški, išlaikydavo saugius atstumus, vien pamatę policijos pareigūnus skirstėsi, laikėsi numatytos tvarkos“, – informavo A. Burba.

Priminsime, jog surašyti protokolai reiškia, kad paskirtos baudos po 250 Eur.

Agnė ADOMAI

Rekomenduojami video