Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karantinas: pirma savaitė Elektrėnų savivaldybėje

Savivaldybė ir pats savival­dybės centras Elektrėnai šiuo sunkiu laikotarpiu, atrodo, galė­tų gyventi kaip Dievo užantyje.­ Visoje savivaldybėje apstu miš­kų,kuriuose jau žydi žibutės, eže­rų, net viešojo miesto transporto nėra, galėtų nebūti ir to viruso. Deja… Antrąją karantino dieną Elektrėnuose oficialiai patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis. Įtemptu laikotarpiu mūsų redakcija tapo tikru štabu, priimančiu žmonių pastabas bei nusiskundimus, ieškančiu atsakymų įvairiose instancijose ir informaciją per­duodančiu savo skaitytojams.

Skubėjo mokėti mokesčius

Pirmieji nusiskundimai atėjo sekmadienio ryte, kai parapijose ty­lėjo net bažnyčių varpai, kviečiantys į pamaldas. Supykusi pensinio amžiaus moteris skundėsi, kad ji anksti ryte nuskubėjo į prekybos centrą „Maxima“ sumokėti už komunalines paslaugas, ten buvę pilna žmonių, o dirbusi tik viena kasininkė, ir ta pati su kauke. Tą rytą senjorei, kuri gal dėl įdomių serialų praleido svarbiausią informaciją apie šalyje įvedamą karantiną, teko perpasakoti tai, ką patys žinojome tik iš kitų informacijos priemonių. Tą sekmadienį Elektrėnuose dar ir gatvėse, ir parduotuvėse žmonių buvo apstu. Kituose prekybos centruose, skirtingai nei senjorės paminėtame, darbas vyko ramiai. Dirbo visos kasos, kasininkės mūvėjo pirštines, o ir pirkėjai naudojosi prie įėjimo pa­dėtomis vienkartinėmis pirštinėmis. Parduotuvėse nuolatos skambėjo įrašai, kaip žmonėms saugotis nuo šių dienų nelaimės – koronaviruso.

Kitas virusass

Žmonėms, besisaugantiems nuo dabartinės nelaimės, kitos nelaimės vaikšto šalia. Pavyzdžiui, žmonės vis dažniau išeina pasivaikščioti su savo augintiniais, o jų ekskrementus surinkti pasidarė nemadinga. Kadangi dabar vaikai nevaikšto į darželius, mokyklas, jų vis daugiau matome gatvėse, dažnai jau bemėginančius ­nusivalyti batus nuo dvokiančių išmatų. Per paskutinį dešimtmetį žmonės jau buvo įpratę pagalbos ieškoti policijoje, bet dabar policija pakeitė savo prioritetus. Teritorijų šunų išmatomis teršimas, pagal Elektrėnų komisariato viršininko Almanto Lukšos manymą, jau nebėra viešosios tvarkos pažeidimas, o yra tik savivaldybės reikalas. Policijai jau neaktualu ir tai, kad ir pievelė prie komisariato išmatomis nusėta. Seniūnas Antanas Šalkauskas pažadėjo šiai problemai vėl skirti daugiau dėmesio, žadėjo net celofaninių maišiukų prie šunų ekskrementams skirtų dėžučių pakabinti. Apie savivaldybės ir policijos veiksmus, skirtus palaikyti viešąją tvarką, atsakingų pareigūnų atsakymai vėluoja, bet sulaukiame. Gal visų pastangomis atitolinsime bėdas, kurios po vieną, kaip įprasta, nevaikšto.

Sulaukėme atsakymo

Apie savivaldybės atsakingų asmenų viešosios tvarkos priežiūrą atsakė Teisės ir personalo administravimo skyriaus vedėjos pavaduotojas Rimantas Dubosas:

Atsakydami į Jūsų pateiktą paklausimą informuojame, kad, vadovaujantis Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus įsa­kymu patvirtintų Gyvūnų laikymo Elektrėnų savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių (toliau – Taisyklės) 105 punktu, Elektrėnų savivaldybės administracija kontroliuoja, kaip yra įgyvendinamos gyvūnų laikymo savivaldybės teritorijos gyvenamo­siose vietovėse taisyklės.

Elektrėnų savivaldybės adminis­tracija, įgyvendindama gyvūnų ge­rovės ir apsaugos reikalavimus, bendradarbiauja su Valstybinės mais­to ir veterinarijos tarnybos Elek­trėnų valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba ir policija.

Reidus gali vykdyti savivaldybės administracijos Teisės ir personalo administravimo skyriaus specialistai, kuriems pagal pareigybes yra pavesta atlikti viešosios tvarkos pažeidimų tyrimą ir administracinių nusižengimų protokolų surašymą.

Teisės ir personalo administravimo skyrius reidus vykdė pernai ir kelis kartus šiais metais. Reidų metu buvo vykdoma prevencija, gyventojai informuojami apie Taisyklių reikalavimus ir už Taisyklių pažei­dimus nustatytas nuobaudas. Keliems asmenims buvo paskirtos ir administracinės nuobaudos. Reidai bus vykdomi ir toliau pasibaigus šiuo metu paskelbtam karantinui.

Informacija apie Taisyklių laikymąsi ir gresiančias nuobaudas už jų nesilaikymą buvo skelbiama savivaldybės interneto svetainėje ir vietinėje spaudoje.

Sugrįžusieji smaginasi

Savivaldybės miestelių gatvėse žmonės pastebi ilgai nematytų veidų. Tai iš užsienio grįžę mūsų žmonės. Pilietiški gyventojai vis dažniau paskambina į redakciją su abejonėmis, ar tie žmonės neturėtų laikytis saviizoliacijos? Tiesa, skambinusieji negalėjo pasakyti abejones keliančių žmonių adresų, todėl jų sugaudyti negali nei policija, nei juo labiau savivaldybės socialiniai darbuotojai. Bet tuos, kurie sugrįžę iš kelionių savo butuose kelia festivalius, izoliuoti nuo visuomenės kur kas leng­viau. Vieno daugiabučio gyventojai skundėsi, kad kaimynas, grįžęs iš tolimųjų šalių, visą naktį savo bute su kompanija smagiai linksminosi, garsiai įjungę muziką. Tą naktį į įvykio vietą policijos pareigūnai nevažiavo. Paaiškino, kad karantino laikotarpiu į įvykio vietą važiuoja tik tada, jeigu kam gresia pavojus gyvybei. Apie triukšmadarį rekomendavo pranešti internetu www.epolicija.lt. Skaitytojas sakėsi taip ir padaręs. Kitą naktį name buvusi ramybė.

Gelbsti vieni kitiems

Savivaldybės seniūnijų seniūnai sako, kad jų darbo vietose ramu. Gyventojai, jeigu skambina, tik norėdami pasikonsultuoti dėl pensijų, pašalpų ir pan. Vievio seniūnas Zenonas Pukėnas sako, kad jo vadovaujamoje seniūnijoje, jo žiniomis, saviizoliacijos laikosi daugiau kaip 25 gyventojai, sugrįžę iš Izraelio ir Sakartvelo. Z. Pukėnas sako, kad visose įmanomose vietose, net prie suolelių, klijuoja pranešimus, kaip žmonės turėtų nuo viruso saugotis. Seniūnai sako, kad lankomoji socialinė pagalba savo darbą dirba įprastai, tik su papildoma apkrova. Maisto nupirkti tenka ne tik prižiūrimam pacientui, bet ir jo kaimynui.

Seniūnai sako, kad pagal galimybes užrakinėja vaikų žaidimų aikšteles, nes jose vienu metu daug susirenka ir vaikų, ir jų tėvelių. Seniūnai pareigingai vykdo Ekstremalių si­tuacijų komisijos, kuriai vadovauja administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius, nurodymus.

Vaistinėse eilės nusitiesė ne prie kasų, bet už durų

Vaistinėse eilės nusitiesė ne prie kasų, bet už durų

Didelės baimės akys

Viešoje erdvėje plintant įvai­riausiems žmones gąsdinantiems pra­­nešimams, įvairių įvykių atsitinka ir mūsų savivaldybėje. Parduotuvėse atidarydami maišiukus žmonės vis dar seilėmis vilgo pirštus. Viena gyventoja skundėsi, kad laiškininkė jai prenumeratos į pašto dėžutę neįmetė todėl, kad jos vyras, tolimųjų reisų vairuotojas, kieme taisė automobilį. Net savivaldybės administracijos atstovai ir policijos pareigūnai tvarką gatvėse prižiūrėti pasiruošę tik pasibaigus karantinui. Saugos priemonių laikosi vaistinės, į vaistinę įleisdamos ribotą kiekį pirkėjų. Žmonės eilėse stovi už vaistinių durų. Turgaus prekybininkės, prekiaujančios daržovėmis, skirtingai nei parduotuvės, sulaukia tik vieno kito pirkėjo. Moterys sako, kad elektrėniškiai į saugiausią prekybos vietą vaikščioti neskuba.

Skaitytojai prašė redakcijos pasidomėti, kodėl Elektrėnų socialinės globos namuose izoliacijai patalpinti susirgimu įtariami žmonės gali laisvai vaikščioti teritorijoje, rūkyti. Juk senelių globos namai yra ypatingos rizikos vieta. Kiti skaitytojai klausė, kas rūpinasi, ar sa­vivaldybės viešbučiuose gyvenantys žmonės iš užsienio nėra viruso nešio­tojai. Žmonės matė jų reakciją radus uždarytą banką. Šiuos klausimus siuntėme G. Ratkevičiui, bet iki laikraščio išleidimo atsakymo negavome. Apie tai rašysime kitame numeryje.

Karantinas tik prasidėjo. Kada baigsis, nežinome. Už nuoširdų ir profesionalų bendradarbiavimą redakcija dėkoja savivaldybės administracijos direktoriui Gediminui Rat­­kevičiui, ligoninės direktoriui Edmundui Niparavičiui, Vievio sveikatos priežiūros centro direktorei Danutei Baliūnienei. Nuoširdžiai dėkojame savo skaitytojams, kurie negalėdami bendrauti nuotoliniu būdu, pasiskambina telefonu ir paklausia, ar gali užei­ti, už tai, kad mumis pasitiki. Esame jiems dėkingi ir pažadame pagal galimybę teikti reikalingą informaciją. Primename, kad tikrieji darbdaviai esate Jūs, skaitytojai. Todėl šiuo sunkiu laikotarpiu stenkimės išgyventi kartu – ir žmonės, ir laikraštis.

 

Julija Kirkilienė

Rekomenduojami video