Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karantinas keičiasi: neberibojamas kavinių darbo laikas, permainos keliaujantiems ir persirgusiems COVID-19

Šalyje stabiliai gerėjant epidemiologinei situacijai, Vyriausybė ėmėsi švelninti karantiną. Tarp jau ketvirtadienį įsigaliojančių pakeitimų – patikslinimai dėl Galimybių paso ir pokyčiai keliaujantiems. Taip pat priimtas sprendimas neberiboti maitinimo įstaigų darbo laiko.

Kaip posėdyje sakė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, ji tikisi, kad karantino nutarimas keičiamas paskutinį kartą. Anot sveikatos apsaugos viceministrės Živilės Simonaitytės, nors epidemiologinė situacija gerėja, atšaukti karantino dar negalima.

„Situacija gerėja, bet karantino atsisakyti dar negalima. Matome neišvengiamų pakeitimų, kuriuos turime padaryti“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė Ž. Simonaitytė.

Kavinės ir barai

Nuspręsta kavinėms, barams, restoranams bei kitoms viešojo maitinimo ir pasilinksminimo vietoms nebetaikyti darbo laiko apribojimo. Šiuo metu galiojančiuose karantino reikalavimuose jų veikla leidžiama tik 7–24 valandomis.

Sąlyga, jog užsakytas maistas ir gėrimai turės būti vartojami prie atvirose erdvėse esančių staliukų, o veikla vykdoma atvirose erdvėse lieka galioti. Kaip ir iki šiol, viduje paslaugas gauti galės tik turintieji galimybių pasą – paskiepyti, persirgę ar gavę neigiamą COVID-19 testo rezultatą.

Galimybių pasas

Nuspręsta patikslinti sąlygas, kada asmenys gali gauti Galimybių pasą. Vietoje 12 savaičių iki 13 savaičių ilginamas terminas po pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės suleidimo, kada asmenys gali gauti Galimybių pasą.

Persirgusiems asmenims Galimybių pasas bus suteiktas praėjus dviem savaitėms po bet kurios iš Lietuvoje registruotų vakcinų nuo COVID-19 suleidimo. Persirgusiems asmenims bus reikalinga tik viena dozė. Taip pat nuspręsta, kad persirgusiems asmenims suėjus 210 dienų terminui nustatomas papildomas mėnesio laiko Galimybių paso galiojimo laikotarpis, kad šie asmenys galėtų pasiskiepyti COVID-19 ligos vakcina ir Galimybių paso galiojimas nenutrūktų .

Taip pat ilginamas Galimybių pasui gauti reikalingas neigiamo COVID-19 testo galiojimo laikas nuo 24 iki 48 val. Keliaujantiems Nuspręsta leisti užsieniečiams, kurie turi skiepijimų sertifikatą arba Europos Sąjungos skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą, taikyti tas pačias švelnesnio karantino sąlygas, kurios taikomos Galimybių pasą turintiems Lietuvos gyventojams.

Toks dokumentas nebūtų reikalingas užsieniečiams iki 16 metų amžiaus. Vaikai iki 16 metų į Lietuvą atvykti galės be apribojimų. Taip pat tikslinami reikalavimai atvykstantiems į Lietuvą asmenims. COVID-19 tyrimų nuspręsta nebereikalauti iš visų atvykstančiųjų iš užsienio, o tik iš tų, kurie atvyksta iš šalių, įtrauktų į sveikatos apsaugos ministro tvirtinamą COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą.

Taip pat, patikslinama, kad tyrimas dėl COVID-19 turi būti atliktas ne anksčiau nei 72 valandų, o antigeno testas ne anksčiau nei 48 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvos Respubliką .

Šiuo metu į Lietuvą atvykstantiems žmonėms reikia turėti ne seniau nei prieš 72 valandas atliktą testą dėl COVID-19, jiems taip pat taikoma izoliacija, išimtys numatytos persirgusiems ir paskiepytiems žmonėms. Paskiepyti žmonės be papildomo testo gali atvykti praėjus savaitei po antros „Pfizer“ vakcinos dozės, praėjus dviem savaitėms po antrosios „Moderna“ dozės, 15 parų po antrosios „AstraZeneca“ dozės arba praėjus dviem savaitėms po „Johnson & Johnson“ vienos dozės.


Rekomenduojami video