Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karantinas iš autobusų išvaikė „zuikius“

Ukmergės autobusuose dykai norinčių važiuoti „zuikių“ nebeliko.

Taip yra, nes įlipus į bet kurį miesto maršrutinį autobusą karantino metu visi vežami nemokamai. Tiesa, keleivių tokia tvarka nedžiugina, nes šiuo metu miesto autobusų maršrutų palikta labai mažai.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas priminė, kad nemokamas vežimas galioja nuo praėjusių metų lapkričio, kai buvo sugriežtintos karantino sąlygos.

Vežti keleivius nemokamai buvo nutarta savivaldybės tarybos sprendimu. Prieš tai tokia tvarka kelis mėnesius galiojo pirmojo karantino metu nuo kovo vidurio. 

Sprendimas priimtas, vengiant vairuotojų ir keleivių kontaktų, nes mūsų autobusuose neįmanoma atsiskaityti internetu – bilietėliais prekiauja patys vairuotojai.

Pernai, iškilus šiai problemai, rajono vadovams buvo patikinta, kad galimybės prekiauti bilietais elektroniniu būdu nėra. Tai esą kainuotų milijoną, tad elektroninės sistemos įdiegti neapsimoka.

Pasak administracijos direktoriaus, kol šalyje – griežtas karantinas, kol į normalų gyvenimą negrįžo mokyklos, o įstaigoms ir toliau rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu, viešojo transporto tvarkos Ukmergėje keisti neketinama – autobusų grafikas vis dar liks minimalus, o paslauga visiems – nemokama.

Direktorius taip pat pažymėjo, kad UAB Ukmergės autobuso parkas kasmet iš rajono biudžeto dotuojamas milijonu eurų. Tiek pinigų reikia, kad būtų padengti nuostoliai dėl įvairioms gyventojų grupėms suteikiamų kelionės lengvatų.

Iš Ukmergės savivaldybės bendrovių vienintelė UAB Ukmergės autobusų parkas šiuo metu yra dotuojama rajono biudžeto lėšomis. Tačiau, pasak direktoriaus, ateityje įmonei teks pasukti galvą, kaip pačiai užsidirbti papildomų lėšų, o ne tik laukti dotacijų. Kas tai galėtų būti per veiklos, kol kas – tik pamąstymai, tačiau tikrai nebūtinai susijusios tik su keleivių pervežimu, o galbūt su visai kitokiomis sritimis.

Kaip pavyzdį direktorius rodo kitą Ukmergės savivaldybės įmonę – Ukmergės butų ūkį, kuri ėmėsi papildomų veiklų, sumažino darbuotojų skaičių, ėmėsi kitų sprendimų ir pasiekė geresnių ekonominių rezultatų bei ateičiai turi naujų planų.

Kalbėdamas apie kitas dvi savivaldybės valdomas bendroves, D. Varnas pažymėjo, kad UAB „Ukmergės vandenys“ įgyvendina labai daug vandentvarkos projektų, tad apie kažkokią papildomą veiklą nereikėtų svarstyti.

UAB „Ukmergės šiluma“, pasak direktoriaus, turi planų, susijusių  su saulės energijos gamyba...

Tačiau, jei Ukmergės autobusų parkui teks ieškoti būdų kaip užsidirbti, ar reali tuomet kai kurių mūsų rajono politikų svajonė kada nors įgyvendinti visuotinę nemokamo keleivių vežimo idėją?

D.Varnas šios idėjos neišsižada, tačiau mano, kad tai būtų daug ryžto pareikalausiantis politinis sprendimas. Pasak direktoriaus, nepaisant to, jei kelionės būtų ir visai nemokamos, įmonei vis tiek reikėtų galvoti apie papildomas veiklas ir galimybę užsidirbti.

Priminsime, kad iki karantino nuolaidos autobusų bilietėliams buvo taikomos moksleiviams, senjorams, neįgaliesiems.

Su 80 proc. nuolaida važiavo ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos korteles turintys asmenys, rajono švietimo įstaigų pedagogai.

Norėta, kad nemokamai visi keleiviai maršrutiniais autobusais būtų vežami švenčių dienomis.

Tačiau iki to klausimo taip ir neprieita – teikiant klausimus dėl lengvatų besinaudojantiems viešuoju transportu, svarsto specialiai sudaryta darbo grupė. Prasidėjus karantinui, prie šių klausimų nebegrįžta.

Rekomenduojami video