Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karantiną siūloma keisti: aiškėja, kada į mokyklas galėtų grįžti 5–11 klasės

Vyriausybei siūloma, kad 5–11 klasių moksleiviai į klases galėtų grįžti po beveik dviejų savaičių, nuo gegužės 10 dienos. Moksleiviams, išskyrus tuos, kurie mokytųsi lauke, ir mokyklų darbuotojams būtų privalomi periodiniai testai dėl COVID-19.

Tokius pasiūlymus ministrų kabinetui pateikė Sveikatos apsaugos ministerija. Galutinį sprendimą Vyriausybė turėtų priimti trečiadienį. Siūloma, kad ugdymas mokyklose pagal pagrindinio ugdymo ir vidurinio ugdymo programas švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka būtų vykdomas mišriu būdu. Mokyklose būtų privalu periodiškai atlikti moksleivių ir mokyklose kontaktiniu būdu dirbančių darbuotojų profilaktinį tyrimą COVID-19 ligai diagnozuoti arba savikontrolę galimai COVID-19 ligai nustatyti.

Vis dėlto testavimas nebūtų privalomas tuo atveju, jei moksleiviai mokytųsi lauke. Taip pat numatyta, kad egzaminai mokiniams, kurie baigia ugdymo programą pagal užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų švietimo programas, ir stojamieji egzaminai (ar kiti atrankos būdai) į bendrojo ugdymo programas vykdančias mokyklas vykdomi patalpose ne daugiau kaip 10 mokinių ir kitas būtinas saugos priemones. Įgyvendinus nutarimą, moksleiviai į klases galėtų grįžti jau nuo gegužės 10 dienos.

Tai tik rekomendacija

Tiesa, švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė trečiadienį Seimo Švietimo ir mokslo komitete pažymėjo, kad šis Vyriausybės nutarimas būtų rekomendacinis, dėl detalių turėtų apsispręsti pačios savivaldybės. „Mes sutarėm su savivaldybėmis, kad mes tas galimybes padarom, tačiau savivaldybės priima galutinį sprendimą, kaip jos ir nuo kada jos išleidžia 5–11 klases“, – komitete kalbėjo ministrė.Rekomenduojami video