Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karantiną ruošiamasi nutraukti: išlikti galėtų tik dalis ribojimų

Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija trečiadienį spręs dėl karantino režimo pabaigos.

„Karantiną planuojame baigti, tačiau svarstysime ekstremalios situacijos pratęsimą ir su ja susijusius apribojimus. Šiuo metu susirgimų nėra daug, tačiau vasara – tai pasiruošimo laikas rudeniui“, – teigia vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas.

Posėdžio metu bus aptarta naujausia epidemiologinė situacija šalyje, įvertinti su karantino švelninimu susiję pokyčiai. Taip pat ketinama aptarti priemones, kurios spartintų vakcinavimą šalies mastu. Be kita ko, bus kalbama ir apie maisto atsargų rezervą. Šį klausimą pristatys Žemės ūkio ministerija.

Apie galimybę nebetęsti karantino anksčiau yra kalbėjęs ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, ir premjerė Ingrida Šimonytė. Šiuo metu numatyta, kad karantinas turėtų tęstis iki birželio 30 dienos imtinai. Jis trims savaitėms praėjusios Vyriausybės įvestas pernai lapkričio mėnesį, tačiau blogėjant epidemiologinei situacijai ne kartą buvo pratęstas.

Karantiną galima atšaukti

Kad karantiną jau galima atšaukti, jau anksčiau teigė ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas. Vis dėlto, anot profesoriaus, ir be karantino turėtų likti dalis apribojimų. „Manyčiau, kad tikrai galima kalbėti apie karantino atšaukimą. Manau, kad tikrai Vyriausybė teisingai svarsto, kad birželis gali būti paskutinis karantino mėnuo. Bet vis dėlto manyčiau, kad tam tikros nefarmacinės viruso plitimo kontrolės priemonės išliks kurį laiką.

Pavyzdžiui, kaukių dėvėjimo politika tam tikrose uždarose patalpose. Manau, kad tai gali likti po karantino nutraukimo, nebent grįšime į žaliąją zoną. Gali išlikti tam tikri atstumai, žmonių srauto reguliavimai“, – svarstė M. Stankūnas.

Statistikos departamentas skaičiuoja, kad COVID-19 šalyje serga per 2,2 tūkst. žmonių, nors pagal deklaruojamus duomenis šis skaičius siekia 54 tūkst. sergančiųjų. Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 43,4 proc. žmonių.Rekomenduojami video