Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kapstato ežeras: maudymvietės išvalymo negana?

Kapstato ežeras – Endriejavo seniūnijos pasididžiavimas. Praėjusiais metais buvo išvalyta maudymvietė, tačiau gyventojai vis tiek šaukte šaukia, kad, jei viskas taip ir toliau, greitai ežero neliks – menkai valomas ežeras užžels. Vis dėlto pakrantėje darbininkai kruta, plečiamos rekreacinės zonos, greitu metu daugės veiklų poilsiautojams.

Jaučiasi prarandą grožį

„Bangos“ korespondentai Endriejave lankėsi antradienį, Kapstato ežeras tyvuliavo ramybe, tačiau vos tik idiliška nuotrauka buvo pasidalinta laikraščio feisbuko puslapyje, gyventojai suskubo akcentuoti pagrindinę problemą – nepakankamą ežero valymą. Kęstutis rašė, kad greitai Klaipėdos rajono savivaldybės pagalba tos idilės neliks: „<…> buvo švarus, gražus ežeras, kelis kartus bandytas išvalyti, bet reikalai kaip ir su Gargždų baseinu… Dabar ežeras virsta durpynu, greit užžels išvis…“ Vilmantas antrina, jog prieš 20 metų plaukdavai per ežerą ir viena kita žolė pasitaikydavo, o dabar nepaplauksi taip. Vida rašo, jog gaila tokio ežero, kad niekam nerūpi: „<…> tuoj bus pieva ir galės karves ganyti“. Violeta nostalgiškai prisiminė, jog tai jos jaunystės ir mylimų pusseserių, pusbrolių ežeras. Irena feisbuke vykusioje diskusijoje apibendrino: „Gaila, kad tokį grožį prarandame.“

Dumblėja savaime

Endriejavo seniūnijos seniūnė Laimutė Šunokienė „Bangai“ akcentavo, kad pagal dalyvaujamojo biudžeto projektą Kapstato ežero maudymvietė praėjusiais metais buvo išvalyta. „Kainavo apie 20 tūkst. Eur dumblo išsiurbimas ir jo sutvarkymas iš nepilnų 30 arų. Tai pagalvokite, kiek kainuotų viso ežero – 40 ha – išvalymas? Nereikia kaltinti Savivaldybės, tokių lėšų nėra. Čia labiau reikėtų apeliuoti į Aplinkos ministeriją, buvome kreipęsi, tačiau kol kas Kapstato ežero valomų ežerų sąraše nėra. Mūsų ežeras yra savaime dumblėjantis, todėl tarsi paliktas likimo valiai. Tačiau reikia džiaugtis, kad maudymvietė tvarkinga, turistai, poilsiautojai čia laukiami“, – kalbėjo L. Šunokienė.
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus specialistė Gintarė Plungienė patikino, jog įgyvendinant dalyvaujamojo biudžeto projektą „Kapstato ežero pakrantės sutvarkymas ir pritaikymas poilsiui prie ežero“ jau išvalyta pakrantė, maudymvietės teritorijoje išimtas dumblas, į paplūdimį atvežtas ir išskaidytas smėlis. Paplūdimio zonoje pastatyti vaikų žaidimų aikštelės įrenginiai, taip pat 4 suoliukai. Dar vienas bus atvežtas kiek vėliau. Stovyklavietės zonoje jau įkurdintos 2 pavėsinės su stalais, taip pat bus atvežti dar 2 stalo ir suolų komplektai.

Ir treniruoklis, ir vaikų žaidimų aikštelė

Poilsiautojai prie ežero galės ir pasportuoti – iki rugsėjo 1 d. čia turėtų būti pastatytas ir daugiafunkcis lauko treniruoklis, o mažuosius stovyklavietės zonoje nudžiugins dar viena vaikų žaidimų aikštelė.
Norėdama vienu metu atlikti kuo daugiau Kapstato ežero ir jo aplinkos tvarkymo darbų, sukurti patrauklią poilsio zoną, Endriejavo seniūnija kreipėsi į Savivaldybę su prašymu finansuoti poilsio zonos įrengimo darbus. Jiems atlikti seniūnijai iš Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos skirta 10 tūkstančių eurų.
Darbus atliekanti įmonė jau baigia ten įrengti pasivaikščiojimo takus, tinklinio aikštelę. Dalis lėšų panaudota vejos užsėjimui ir išlyginimui.

Iki rugsėjo 1 d. planuojama įgyvendinti ir dar vieną dalyvaujamojo biudžeto projektą „Vaikų žaidimo aikštelės įrengimas Atgimimo parke Endriejave“. Čia atsiras moderni ir saugi žaidimų aikštelė, kur vaikai galės aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį gamtoje, aktyviai sportuoti, bendrauti.


Agnė ADOMAITĖ
Rekomenduojami video