Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kandidatas į prezidentus tauragiškiams atskleidė: šįvakar bus staigmenų

Ketvirtadienį, likus vos kelioms dienoms iki šalies prezidento rinkimų Tauragę vėl aplankė kandidatas filosofas, rašytojas, vienas ryškiausių Sąjūdžio įkūrėjų ir dalyvių Arvydas Juozaitis. Nors ir negausiai į Kultūros rūmų konferencijų salę susirinkusiems tauragiškiams kandidatas skyrė geras pora valandų. Svečias sakė, kad Tauragėje bene labiausiai šalyje plėšo jo agitacinius plakatus.     

Vertina pokalbius su žmonėmis

Pirmą kartą, kai tik paskelbė apie kandidatavimą, Arvydas Juozaitis Tauragėje lankėsi praėjusių metų spalį. Nei rudenį, nei vakar atėjusių paklausyti kandidato nebuvo daug, tačiau A.Juozaitis buvo nusiteikęs optimistiškai:

– Jūsų nedaug, bet iš jūsų gal šimtas, gal tūkstantis sužinos, kad buvau.

Atvykimą į Tauragę jis suplanavo vos prieš dieną, nes ištaikė laisvo laiko.

A.Juozaitis, anot jo paties, jau surengė apie 400 susitikimų su žmonėmis įvairiose Lietuvos vietovėse. Pokalbius su žmonėmis gyvai jis esą vertina labiau nei pasirodymus per televiziją.

Turbūt net ir menkai besidomintis politika, kaip sakoma nors viena ausimi, girdėjo, kad šis kandidatas pasitraukė iš tiesioginiame LRT eteryje vykusių prezidentinių debatų. Tiesa, ketvirtadienį, Tauragėje vykusio susitikimo metu, jis atskleidė, kad penktadienio vakarą, po mitingo, dalyvaus finaliniuose debatuose ir pažadėjo pažerti staigmenų. Kokios jos, neatskleidė.

Tauragė investuoja į viešuosius ryšius

Susitikimo metu Tauragėje jis pakartojo vieno piliečio jam ištartą frazę: „Rinksime prezidentą kaip nabašnikui žvakę“. A.Juozaitis pritaria, nes Lietuva yra praktiškai ant išnykimo ribos, bet anot jo, gali būti ir kitaip.

Pasisakydamas kandidatas paminėjo ir Tauragę. Anot jo, rajono valdžia nemažai investuoja į viešuosius ryšius, skelbiasi apie inovacijas, verslo investicijas.

– Jūs treti Lietuvoje pagal viešuosius ryšius už kuriuos apsimoka pati savivaldybė. Ar bus kokia nors grąža patiems žmonėms? – retoriškai klausė A.Juozaitis.

Kalbėdamas apie įvaizdžio kūrimą, kaip pavyzdį jis pateikė dabartinę Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir tuoj pat prabilo apie emigraciją, kuri esą nesuvaldytos Lietuvos 2008-2009 metų krizės pasekmė.

– Pas mus gaji nuomonė, kad laimės reikia ieškoti kažkur už kalnų. Kiek tai gali tęstis? – pabrėžė A.Juozaitis.

Šalies vadovui – ne tik užsienio politika

Į prezidento postą kandidatuojantis svečias akcentavo, kad šalies vadovas turi rūpintis ne tik užsienio politika, gynyba, saugumu, ir teisingumu.

– Vidaus politika prezidentui turi būti labai svarbi. Atstovavimas užsienyje turi būti antraeilis dalykas. Ką atstovausi, jei vidus bus nestiprus? – kalbėjo svečias.

Dvi valandos, o temų gausybė

A.Juozaitis išsakė savo nuomonę apie miškų urėdijų naikinimą, ir su tuo, jo manymu, susijusius miškų kirtimus – esą dar niekada nebuvo, kad perint paukščiams kas kirstų miškus, taip pat kalbėjo apie vaiko teisių pagrindų įstatymą. Anot jo, smurto sąvoka tapo šeimų bauginimo įrankiu.

– Čia netvarka visiškai, – rėžė A.Juozaitis.

Kita tema, kurią per porą valandų, spėjo apžvelgti kandidatas, yra šalies prezidento autoritetas. Kaip pavyzdį jis paminėjo Valdą Adamkų. Šiam Prezidentui išsakius nepasitikėjimą atsistatydino premjeras Gediminas Vagnorius.

Salėje sėdintys išgirdo ir apie Senatą, kurio Lietuvai reikia sanitarinėms funkcijoms vykdyti, kadangi mūsų įstatymai pastaruoju metu taisomi kartais kelis kartus per pusmetį. Senatas, anot pašnekovo, atstovautų įstatymą, o ne gyventojų dvasią.

Svečias suspėjo pakalbėti ir apie monipolizuotą verslą, bankus, apie lietuviams brukamus atsiskaitymus banko kortelėmis, o ne grynais pinigais. Vokietijoje esą 80 procentų atsikaitymų atliekama grynais pinigais, Italijoje – 70 procentų. Dar pasisakė už tiesiogiai renkamus seniūnus, kalbėjo apie socialinio verslo centrus savivaldybėse, apie dvigubą pilietybę, kuri sukurtų kelių rūšių lietuvius, nes ne visose šalyse gyvenantys lietuviai galėtų turėti ir savo ir kitos šalies pilietybę.

Nei vienas kitas kandidatas A.Juozaičiui nepatinka

Atėjus klausimų metui, susirinkusieji jo teiravosi, ar jis nepadarė klaidos išeidamas iš LRT studijoje vykusių debatų. A.Juozaitis sako, kad tai buvęs garbės reikalas.

Paklaustas, ar prezidentas turi mokėti anglų kalbą, jis patikino, kad tai neišvengiama. Dvi-tris kalbas mokėti esą normalu. Tačiau kai respublikiniame „Dainų dainelės“ konkurse vaikai dainuoja angliškai, jam nėra priimtina.

Į „Tauragės kurjerio“ žurnalistės klausimą už ką balsuotų, jei negalėtų balsuoti už save, A.Juozaitis pareiškė, kad šio klausimo nespendžia. Esą nėra už ką, po to patikslino, kad nei vienas kandidatas jam nepatinka.

– Į antrą turą turi išeiti mano linija ir viena iš jų linijų, – mįslingai paaiškino svečias.

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video