Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip vadinsis pasodintos eglės?

Biržiečiai jautriai reaguoja į miesto žaliojo rūbo pokyčius. Aktyvūs piliečiai socialiniuose tinkluose piktinasi, kad Respublikos gatvėje klojant naują šaligatvį nupjautos liepos, o pašalinus priešais rajono polikliniką augusias sidabrines eglutes pasipylė kaltinimai nepagrįstu spygliuočių medžių naikinimu.

Tačiau erdvė priešais poliklinikos pastatą tuščia buvo neilgai. Praėjusį antradienį, sutvarkius senus kelmus, čia buvo pasodintos penkios naujos eglutės. Pasak Biržų rajono savivaldybės poliklinikos direktoriaus Leonido Sologubovo, pjauti greta poliklinikos egles privertė apverktina jų būklė. Pati didžiausia eglė pradėjo džiūti nuo viršūnės pavasarį, dabar buvo likusios žalios tik kelios šakos. Dalis kitų eglučių nudžiūvusios buvo jau seniau.

Anot direktoriaus, jis pastabų dėl stovinčių nudžiūvusių medžių gavo jau praėjusiais metais. Pasak L. Sologubovo, pradžioje buvo planuojama išretinti eglyną, pašalinant nudžiūvusius medžius. Tačiau pasirodė, kad ir žaliuojančios eglės yra pažeistos - žaliuoja tik viršūnės. „Taip išretinti medžiai atrodė visiška parodija“, - sakė poliklinikos vadovas. Specialistų nuomone, medžiai kitados buvo susodinti per tankiai, jų lajos buvo tarpusavyje susikibusios ir trukdė vienos kitoms suaugti.

Anot L. Sologubovo, pjovimui buvo gauti visi reikalingi leidimai, darbai, talkinant Biržų miesto seniūnijai, atlikti operatyviai. Naujai pasodintos eglutės yra greitai augančios, turi gražią lają. Pavasarį šiame sklype bus išlygintas paviršius ir pasėta žolė.

Pasak eglutes sodinusių ir skverelį tvarkiusių moterų, visiems naujiems žaliašakiams medžiams jos sugalvos vardus. Kol kas aiškus tik vienas vardas - pati gražiausia eglutė bus pavadinta poliklinikos direktoriaus vardu.

Antanas Vaičeliūnas

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video